Fatma Gül Yalman

Fatoş Yalman, iş hayatına 1982 yılında ülkesel profesyonel turist rehberi olarak başlamış, 1986-88 yılları arasında Akdeniz Turizm ve Seyahat Acentası’nda Incoming Müdürlüğü yapmıştır.
1988 yılında Finansbank A.Ş.’ye geçerek İnsan Kaynakları kariyerine başlamış ve takip eden yıllarda Mobil-Oil Türk A.Ş.’de İnsan Kaynakları Planlama ve Geliştirme Müdür Yardımcılığı pozisyonu, 1994 yılında Unilever A.Ş. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve Marmara Holdinge bağlı Unilever, Unipro, Algida, Lever, Elida, Diversey-Lever şirketlerinin özellikle yönetici kadrosunun İ.K. ve Eğitimlerinden sorumlu olduğu görevlerini başarı ile yürütmüştür.
Kariyerini çeşitli kurumlarda freelance İK danışmanı ve eğitimci olarak sürdürmüş, ve daha sonra bir süre Unifab Endüstriyel Kimyasallar Şirketinde Satış Direktörü olarak görev yapmıştır.
2017-2019 yıllarında Batman Belediyesinin “Yönetim Kalitesine Katkı” ve “Bireysel, Kurumsal Gelişim Programı” projelerini başkan danışmanı olarak yönetmiş ve Batman Personel A.Ş.’nin kuruluş danışmanlığını üstlenmiş olan Yalman, kendi şirketi olan Yalman Danışmanlık, Eğitim ve Turizm Ltd. Şirketi üzerinden sürüdürmekte olduğu yönetim ve İK danışmanlığı, koçluk, mentörlük ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra yoğun olarak yerli ve yabancı kültür turlarıyla profesyonel turist rehberliğine de devam etmektedir.
Özellikle İstanbul, civarı ile Yahudilik üzerine katıldığı pek çok uzmanlık eğitimlerinde çeşitli sertifikalara hak kazanmıştır.
2019 yılında Dale Carnegie Koçluk Sertifikasyon Programına katılmış olan Fatma Gül Yalman Profesyonel iş yaşantısının yanında ÇYDD ve AURA İstanbul gibi sivil toplum örgütlerinde de üniversite öğrencilerine mentörlük ve koçluk yapmaktadır.
Eğitim hayatı Üsküdar Amerikan Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Lisans, Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nde yüksek lisans programıyla devam etmiştir.