Yılbaşında Fas

Etkinlik Tamamlanmıştır!!
Fiyat
Etkinlik Tamamlanmıştır!!

Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 10.11 TL
 • 1 USD = 8.31 TL

Neden Oasis ?

 • 30 Yıllık Tecrübe
 • Yolda bırakmaz
 • Güvenilir ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

6 Gün 5 Gece
27 Aralık 2019 - 01 Ocak 2020
İstanbul
Marakeş
Yaş Sınırı : 75
Detaylar

TUR FİYATI

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI USD 1.925- 

TEK KİŞİLİK ODA FARKI  USD 290.-

Kayıt sırasında kişi başı 300 usd ön ödeme rica ederiz. 

 ***Türk vatandaşları, ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süreyle geçerli pasaport hamili olmaları halinde Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayollarıyla İstanbul-Marakeş-İstanbul- Kazablanka Uçak biletleri ve havalimanı vergileri*
 • Belirtilen otellerde konaklama
 • Otellerdeki kahvaltılar, otelde alınan 2 akşam yemeği, Casablanca & Marrakech'de 1 akşam yemeği.
 • Fantasia Show'dak akşam yemeği ve gösteriler.
 • Programda belirtilen turlar,müze ve ören yeri girişleri.
 • Meknes & Beni Mellal'de 2 öğle yemeği
 • Yerel rehberlik hizmetleri ve Oasis Tur Liderliği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Seyahat hediyelikleri

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Yemeklerdeki içecekler
 • Şahsi harcamalar
 • Rehber ve Şoförlere verilecek bahşişler
 • Yurtdışı çıkış harcı

Öneriler

Tur Programı

1. Gün Marakeş'e hareket ve şehir turu

Istanbul Havalimanından THY 619 seferiyle 10.40 'da Marakeş’e hareket. Yerel saatle 14:10’da varışımızı takiben rehberimiz ve otobüsümüzle buluşma. Atlas Dağları'nın eteğinde yumuşak akdeniz iklimi, pembe-pastel binaları ve portakal bahçeleri ile Fas’ın üç emperyal kentlerinden en renklisi ve canlısı olan Marakeş ülkeye çeşitli zamanlarda birden fazla başkentlik etmiş bir şehir.
Turumuzda 12. Yüzyıldan kalma Qoutuba Camii, 19.yüzyıldan kalma Endülüs mimarisinin en güzel örneklerinden Bahia Sarayı, 16 yüzyıldan kalma Saadi mezarlığı ve Manera Bahçelerini görüyoruz. Öğle yemeği için verilen aradan sonra Marakeş’in en ünlü meydanı Jmaa el Fna meydanını geziyoruz. Dünyanın en ilginç, en canlı ve hareketli meydanında maymun, yılan oynatanlar, fal bakanlar, dilenciler, binbir türlü mal satan sokak satıcılarını gördükten sonra Souq denilen rengarenk kumaşlar, çeşit çeşit baharatlar, doğal kozmetik ürünleri ve esansları ile halı ve kilim dükkanlarının doldurduğu ünlü Marakeş Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

2. Gün Agafay Çölü ve Atlas Dağları turu

Sabah kahvaltısından sonra Agafay Çölü ve Atlas Dağları turu. Bu turumuz 4x4 jeeplerimiz ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. İlk durağımız Agafay Çölü’nde develerle gezinti. Ardından muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında barbekü öğle yemeği alacağız. Tur bitimi Marakeş’e döneceğiz. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Konaklama otelimizde.

3. Gün Fez'e yolculuk

Sabah kahvaltıdan sonra diğer önemli bir Emperyal başkent Fez’e hareket ediyoruz. Yolda Berberi kasabalarından Imouzer ve yapısı itibari ile bir İsviçre kasabasını andıran İfran'ı görüyoruz. Fas da tarımın yoğun yapıldığı şehirlerinden olan Beni Mellal'de öğle yemeği molasından sonra Fez’e varış. Akşam yemeği ve konaklama Fez Otel’imizde

4. Gün Fez şehir turu

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Fas’ın emperyal kentlerinden olan kültürel ve manevi mirasa sahip Fez kentini keşfetmek için turumuza başlıyoruz. Kurulduğu 9.yüzyıldan bu yana fazla değişmeden varlığını koruyan Fez, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. İslam kent mimarisinin en özgün özelliklerini taşıyan kentte halen, geleneksel yaşam varlığını sürdürmektedir. Kök boyalarla deri boyama atölyeleri, dar sokakları, pastel renkli birbirine yaslanmış binaları, el zanaatları atölyelerinin yer aldığı çarşısı ile ziyaretçilerin çok etkilendiği Fes’in 14.yüzyıldan kalma kraliyet sarayı ve ülkedeki en büyük Yahudi Mahallesi Mellal’ı gördükten sonra, öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman.
Öğleden sonra dünyanın en eski üniversitesi olduğu iddia edilen Qarawiyyin Üniversitesi ve Nejjarine Meydanını görüyoruz. Turumuzun sonunda akşam üzeri gün batarken Fez’in muhteşem manzarasını görebileceğimiz Merenids Kulesine çıkıyoruz.

Akşam yemeğimizi ünlü Fas Lokantası Le Maison Blanche’de müzik eşliğinde alıyoruz

5. Gün Meknes ve Rabat şehir turu

Turumuza sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından Ismail'in ülkeyi yönettiği yeşil şehir Meknes'e doğru yola çıkarak başlıyoruz. Fas'ta bulunan en uzun şehir surlarını (40km) gördükten sonra Fas mimarisinin en güzel kapılarından biri olan ünlü Bab Mansur kapısında foroğraf molası veriyoruz. Daha sonra Fas'ın başkenti olan Rabat'a hareket ediyoruz . Rabat’ta yapacağımız kısa panoramik turumuzda V.Muhammed Anıt kabirini, 12. Yüzyıldan kalma fakat bitirilememiş Hasan Kule Camiini, yine 12. Yüzyıldan kalan surlarla çevrili Oudaya Kasabası ve Endülüs Bahçeleri'ni görüyoruz. Tur bitimi Kazablanka otelimize yerleşme. Akşam Yılbaşı yemeği ve eğlenceleri otelimizde.

6. Gün Kazablanka şehir turu ve dönüş yolculuğu

Sabah otelde kahvaltıdan sonra havalimanına gitmeden önce şarkılara konu olan bu egzotik Akdeniz kentini keşfetmeye başlıyoruz. Turumuzda mevcut Fas Kralı II.Hasan tarafından yaptırılmış dünyanın ikinci en büyük camii, V.Muhammed Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, Kraliyet Sarayı'nı dışarıdan görüp, lisk konutların yer aldığı Anfa semti görülecektir. Daha sonra bar ve restaurantların olduğu Korniş denilen kordon boyunca seyir yapıp mola verdikten 13.00'te havalimanına transfer ve THY’nin 618 sefer sayılı uçağı ile 15.40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22.10’da İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Oteller

Marakeş Atlas Medina

The Atlas Medina & Spa is a luxurious hotel set in the Hivernage Square, Marrakech, Morroco. Centrally situated, the hotel is in a perfect location for exploring this fascinating city.

The Medina & Spa is set amidst lush, picturesque gardens and boasts the finest of
modern amenities to ensure every comfort of its guests. The hotel offers personalised suites, each of these are fitted with air conditioning and Hi-Fi equipment.

The Medina & Spa features the “Daniel Jouvance” which is a luxury wellness centre. Relax and enjoy a refreshing swim in one of the hotel's two fabulous swimming pools.

Resimler
Harita