Mısır, Antik ve Gizemli Ülke

Etkinlik Tamamlanmıştır!!
Fiyat
Etkinlik Tamamlanmıştır!!

Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 35.06 TL
 • 1 USD = 32.26 TL

Neden Oasis ?

 • 35 Yıllık Tecrübe
 • Seyahat Dostunuz
 • Güvenilir Ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

7 gece/ 8 gün
12-19 Ocak 2024
Istanbul
Istanbul
Kontejan : 20
Yaş Sınırı : 80
Detaylar

Kişi Başı USD 2450

Tek Kişi Farkı USD 585

02-12 Yaş Çocuk USD 1250

5* Oteller ve Nehir Gemisinde konaklama

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Kahire'de 5* Ramses Hilton Otelinde 3 gece yatak-kahvaltı konaklama
 • M/S Premium Teknesiyle 4 gece/5 gün tam pansiyon seyahat
 • THY ile İstanbul-Kahire-İstanbul ve Mıısr Havayollarıyla iç hat seferleri
 • Programda belirtilen turlar ve müze giriş bedelleri
 • Programda belirtilen yemekler
 • Yerel tur rehberliği ve Oasis Tur Liderliği
 • Özel A/C otobüsle tur ve transferler

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Programda belirtilemeyen yemekler
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Yerel rehber, şoför ve gemi personeli bahşişleri
 • Şahsi harcamalar
 • Mısır Vizesi(50USD)

Öneriler

 • Güneş kremi, gözlüğü ve şapka
 • Rahat yürüyüş ayakkabıları
 • Akşam serinliği için mevsimlik ceket veya pardesü
 • Gündüzleri yazlık giysiler
 • Otel ve gemi havuzu için mayo
Tur Programı

1. Gün 12 Ocak İstanbul-Kahire

Sabah saat 07.55'te THY'nin TK 690 sefer sayılı çağı ile İstanbul'dan Kahire'ye uçuş. Saat 09.10 varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanma. Özel otobüsmüzle eski Kahire merkezine hareket. Kahire'nin ürkütücü kalabalığı, gürültüsü ve renkleriyle  zamanın donmuş olduğu bu kesiminde Salah El Din Kalesi'ni, El Ezher Medresesi ve şehrin yüksek bir tepesinde bulunan Mohammed Ali Camii'ni ziyaret edeceğiz. Abu Serga Kilisesi, Moallaqa Kilisesi (Asılı Kilise) ve Mısır'ın en eski Yahudi sinagogu olan Ben Ezra Sinagogu'nu ziyaret ederek El Khalili Çarşısında kısa bir mola veriyoruz. 

Daha sonra otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra öğleden sonra serbest zaman.

2. Gün 13 Ocak Kahire-Piramitler-Müze

Kahvaltıdan sonra özel Mısırbilimci rehberimizle turumuuza başlıyoruz. Önce Giza'ya gidip, Mısır'ın dembolü piramitleri ziyaret ediyoruz. Büyük Piramit, bir kraliyet gömü odası ve Sfenks'i ziyaret ediyoruz. Ardından, Eski Krallık döneminde firavunların başkenti olan Memphis'e devam edin. Ramses II'nin yatarkenki heykelini ve 80 tonluk alabaster Sfenks'i ziyaret ediyoruz. Ve ardından Piramitler etrafında deve binme deneyimi yaşayabiliriz. Yolda öğle yemeği aldıktan sonra Sakkara'ya giderek piramitlerin prototipi olan Basamaklı Piramit'i görüyoruz. Bu piramit 3. Hanedanlığın firavunu Djoser için yüce mimar Imhotep tarafından inşa edilmiştir. Otelinize dönüş yolunda bir Papirüs ve Halı Enstitüsü'nü ziyaret edip otelimize dönüyoruz.

3. Gün 14 Ocak Kahire

Kahvaltıdan sonra ve yenilenmiş Mısır Antik Eserler Müzesi uzman Ejiptolojist yerel rehberimiz tarafından gezdirilecektir. Bu müze, özellikle Tutankhamun'un altın hazineleri gibi Firavun dönemine ait muhteşem eserlerin büyük bir koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Öğleden sonra serbest zaman.

4. Gün 15 Ocak Luxor - Nil, doğu yakası (Karnak & Luxor Tapınakları))

Kahvaltıdan sonra Kahire havalimanına transfer ve Mısır Havayollarının MS 062 sefer sayılı uçağıyla Luxor'a‘hareket. Varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve Lux M/S Nil Premium Gemisine yerleşme. Öğle yemeği gemide alınacaktır.

Sabah, Kahire'den Luxor'a hava yoluyla hareket edin. Varışınızda temsilcimiz sizi Nil Nehri'nde yolculuğunuza başlamak üzere alacak. Gemide öğle yemeği. Büyük Luxor Tapınağı'nı ve muhteşem Amun'un Karnak Tapınağı'nı ziyaret edin; ünlü Hypostyle Salonu, 134 devasa sütun, Ramses II'nin Heykeli, Kraliçe Hatshepsut'un Obelisk'i ve Kutsal Gölü görüyoruz. Öğle ve akşam yemekleri gemide.

 

5. Gün 16 Ocak Nil, Krallar vadisi, Hatshepsut, Memnon

Sabah erkenden nehrin batı yakasına hareket ( antik Teb kenti) Krallar Vadisini ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında Mısır'ın en ünlü Firavunu Tutankamun'un ( Tutankamun hazineleri Müzededir) ve 6.Ramses'in mezar odaları ziyaret edilebilir. Daha sonra Dier el Bahri'de (nehirn öteki yakası)  Haçepsut'un ölüm tapınağı ve Memnon'un dev heykelleri görülecektir.

Turdan sonra gemiye dönüş.

Öğle ve akşam yemekleri gemide.

 

6. Gün 17 Ocak Gemide (Edfu & Kom-Ombo)

Sabah, Ptolemaik Dönem'in üç güzel tapınağından biri olan Edfu Horus Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz.. Sonra Kom Ombo'ya hareket ediyoruz, burada iki tanrıya adanmış Sobek Tapınağı'nı ziyaret edeceksiniz, bu tapınak güzel freskler ve kabartmalar sunmaktadır. Ardından Aswan'a doğru yola çıkıyoruz ve gece gemide.

 

7. Gün 18 Ocak Aswan-Kahire

Sabah kahvaltıdan sonra Aswan Barajı, granit ocakları ve ünlü Philae Tapınağı görülecek. Öğleden sonra sonra Nil nehrinde geleneksel Felluka yelkenlileri ile Elephantine Adasına gidip, Ağa Han'ın türbe - mezarı ziyaret edilecektir. 

 

8. Gün 19 Ocak 7 Mayıs, Kahire-İstanbul

Sabah erkenden Aswan havalimanına transfer ve Mısır Havayollarının MS 062  sefer sayılı uçağıyla 06.15'te Kahire'ye hareket. 07.20 'de Kahire'ye varışta kent merkezinde alışveriş için serbest zaman veya dileyenler İskenderiye kentine günübirlik turumuza katılabilirler.  Akşam üzeri havalimanına transfer ve THY'nin TK 695 sefer sayılı uçağıyla 20.40'ta  İstanbul'a hareket.00.05'te İstanbul'a varış.

Oteller

Ramses Hilton

Nil Nehri'ne hakim konumda bulunan Ramses Hilton Oteli ünlü Tahrir Meydanına 1 Km mesafede ve Ramses AVM'nin karşısında yer alır. Mısır Müzesi ve ikonik Kahire Kulesine 5 dakikalık mesafededir. Terasta Nil manzaralı ısıtılmış havuzu, kumarhanesi ve alış-veriş galerisi ile çeşitli restaurant ve barlarıyla misafirlerine keyifli bir konaklama olanağı sunar.

Resimler