Meksika-Guatemala

Etkinlik Tamamlanmıştır!!
Fiyat
Etkinlik Tamamlanmıştır!!

Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 35.06 TL
 • 1 USD = 32.26 TL

Neden Oasis ?

 • 35 Yıllık Tecrübe
 • Seyahat Dostunuz
 • Güvenilir Ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

14
27 Kasım - 10 Aralık
Istanbul
Istanbul
Kontejan : 25
Yaş Sınırı : 90
Detaylar

Kişi Başı 4875 USD

Tek Kişi Farkı 780 USD

Kayıt için ön ödeme: 1500 USD*

Bakiye ödeme 1 ekim 2023**

*İptal halinde ön ödeme iade edilemez. İptal eden katılımcı yerine yeni bir katılımcı bulunması halinde iade mümkündür.

**Dileyen katılımcılar bu tarihe kadar taksitler halinde ödeme yapabilirler.

 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul-Mexico City Cancun-İstanbul uçak biletleri
 • Meksika ve Guatemala'daki tüm iç hat ve uluslararası uçuşlar
 • 10 gece 4* otellerde yarım pansiyon koanklama
 • 2 gece 5* otelde Herşey Dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğlen ve akşam yemekleri
 • Yemeklerdeki su veya meşrubatlar
 • Rehber ve Şoför Bahşişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Yurtdışı Çıkış Fonu
 • Şahsi Harcamalar
 • Yemeklerdeki alkollü içecekler
 • Yurtdışı sağlık ve tur iptal sigortası

Öneriler

 • Yazlık Giysiler
 • Güneş Gözlüğü, Şapka ve Güneş Kremi
 • Rahat yürüyüş ayakkabıları
 • Mayo ve Şort
 • Her iki ülkede otellerin kasalarını kullnamanızı ve yanınızda çok fazla nakit taşımayınız
Tur Programı

1. Gün 27 Kasım Pazartesi İstanbul - Mexico City-Teotihuacan (49 Km.)

00.00’da İstanbul Havalimanında buluşma ve THY’nin TK 182 sefer sayılı uçağıyla Mexico City’e hareket. Aynı gün yerel saatle 08.10’da Meksika’nın başkenti Mexico City’e varış. Yerel rehberimiz ve özel aracımızla buluşup, Meksika’nın en büyük antik kenti Teotihuacan'a hareket. Teotihuacán’ı inşa eden insanlar hakkında çok az şey biliniyor, bilinenlerin çoğu da varsayımsal teorilerden ibaret.

Teotihuacán’lar, Mezoamerika’daki en baskın topluluklardan biriydi: bugünkü Mexico City’nin kuzeydoğusunda yer alan aynı isme sahip başkentleri, beşinci ve altıncı yüzyıllarda 100.000 ila 200.000 arasında bir nüfusa sahipti. Kente sonradan gelen Aztekler, efsanelerle dolu bu bölgeyi kutsal bir yer olarak kabullenmişler ve Tanrıların doğduğu şehir anlamındaki Teotihuacan ismini vermişler. Teotihuacan’da meşhur Güneş ve Ay Piramitleri, Tüylü Yılan Tapınağı ve Quetzalpapalotl Sarayı gezilerinden sonra Mexico City’ye dönüş. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restaurantta alıyoruz.

Öğleden sonra şehir merkezinde yer alan Historical Center Oteline transfer ve otele yerleşme.  Akşam yemeği serbest.

 

2. Gün 28 Kasım Salı Mexico City

Kahvaltıdan sonra Mexico City’nin en büyük ve en çok ziyaret edilen, dünyanın en kapsamlı müzelerinden biri olan Ulusal Antropoloji Müzesi gezisi. Chapultepec parkında yer alan müzede, Kolomb öncesi tüm uygarlıklara ait eserler sergilenmektedir. Olmekler, Toltekler, Aztek ve Maya uygarlıklarına ait eserler, Güneş Taşı (Aztek Takvimi) ve 16. yüzyıl Aztek Xochipilli heykelciği gibi eserler ile dünyaca ünlüdür.

Daha sonra  Mexico City’i tanıma turuna çıkıyoruz.  UNESCO kültür mirası olan şehrin tarihi merkezinde, dünyanın en büyük meydanlarından Zocalo Meydanı, Latin Amerika’nın en büyük katedrali olan Metropolitan Katedrali, Diego Rivera’nın Meksika tarihini duvar resimleri ile anlattığı Ulusal Saray ve elişi pazarı gezilerinden sonra öğle yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz.

Öğleden sonra  Frida'nın hayatını ve eserlerini konu alan, Mavi Ev olarak da bilinen Museo de Frida Kahlo gezisi. Kültür ve sanat merkezleriyle dolu, yeşil parkları, arnavut kaldırımlı caddeleri ve koloni dönemi mimarisiyle bilinen bohem San Angel ve Coyoacan mahalleleri gezileri. Renkli el sanatları pazarları, ağaçlık caddelerde kafeler, restoranlar ve galerilerin bulunduğu mahallelerde vakit geçirdikten sonra otele transfer. Akşam yemeği yerel bir restaurantta alınacaktır. Konaklama otelimizde.

3. Gün 29 Kasım Çarşamba Mexico City - Tuxtla Gutierrez -San Cristobal de las Casas (59 Km)

Sabah erkenden havaalanına transfer. Y4-772 sayılı iç hat uçuşuyla saat 07:07 - 08:15  Mexico City’nin güney doğusunda yer alan Tuxtla Gutierrez kentine varıyoruz. Varışta karşılanma ve adeta bir yeryüzü cenneti görünümü arz eden Chiapa de Corso’ya hareket. Burada alacağımız öğle yemeğinden sonra Meksika’nın ünlü Milli Parkı Canyon de Sumidero’ya gidip, burada muhteşem görüntüler eşliğinde keyifli  bir tekne gezisi yapıyoruz. Daha sonra San Cristobal de las Casas’a hareket, Mansion del Valle Oteline yerleşme, hoşgeldiniz kokteyli ve akşam yemeği otelimizde.

4. Gün 30 Kasım Perşembe San Cristobal de las Casas

Sabah kahvaltıdan sonra renkli ve özgün yerel ürünlerin sergilendiği pazar yerinin gezilmesinin ardından San Cristobal de las Casas köyünü yürüyerek geziyoruz. Kentin görkemli kolonyal mimarili Katedralini, Plaza de la Paz meydanını ve Kakao Müzesinin iç bayıltıcı çikolata kokulu binalarını görüyoruz. Daha sonra yakınlardaki Zinacantan köyüne gidip Tzotzil kabilesinden bir ailenin evine misafir oluyoruz. Burada ev sahibesi bize Meksika’nın en ünlü mutfak ürünü Tacos yapımını ve Meksika’lı kadınların üzerlerinden eksik etmediği Huipill şallarının örülmesini gösterecek. Daha sonra hep birlikte ev sahiplerinin bizler için hazırladığı öğle yemeğini yiyoruz.

Öğleden sonra bu kez başka bir köyü, Chamula köyünü ziyaret ediyoruz. Buradaki tarihi kilise binası ve pazar yerini görüp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

5. Gün 1 Aralık CumaSan Cristobal De Las Casas (176 Km) - La Mesilla (168 Km) – Quetzaltenango

Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Guatemala sınır kenti La Mesilla’ya hareket Sınırda Guatemala’lı yerel rehberimiz ve otobüsümüzle buluşup, Quetzaltenango’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yolda alıyoruz. Yerli Quiche  kabilesine ait bölgenin başkenti Quetzaltenango’ya devam ediyoruz. Quetzaltenango deniz seviyesinden  2334 metre yükseklikte, ünlü Santa Maria Yanardağının eteklerinde yer almaktadır. Şehrin önemi eski Maya uygarlığının önemli kabilelerinden Quiche halkının merkezi olmasıdır. Ayrıca sahiller ile iç  bölgeler arasında ticaret yollarının üzerinde yer alıp, geleneksel Maya tekstil atölyeleri ile zenginleşmiş bir kenttir. Bu gece konaklayacağımız Bonifaz Oteline yerleşip, hoşgeldiniz kokteyli ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

6. Gün 2 Aralık Cumartesi Quetzaltenango - Solola - Atitlan Lake - Panajachel (83 Km)

Kahvaltıdan sonra dünyanın en güzel göllerinden biri sayılan Atitlan Gölü kıyısındaki Panajachel’e transfer. Yolda Solola köyünde mola verip, gölü yukarıdan panoramik görünümünü izleyeceğiz. Volkanik bir patlama sonucu oluşmuş, muhteşem güzellikteki Atitlan Gölü, koyu mavi renkli suları, yeşil tepeleri, etrafını çevreleyen 3 büyüleyici volkan (San Pedro, Atitlan, Toliman) ve farklı karakterlerdeki 12 Maya köyü ile Guatemala’nın en çarpıcı bölgelerindendir. Tekne ile Maya köylerinden en enteresanları olan San Juan La laguna'ya transfer ve San Juan'ı ziyaret. San Juan’da yerli kadınların bitkiler ve çiçeklerden doğal boya yapmaları ve renkli ipliklerle tekstil ürünleri dokumalarını görebilirsiniz. Öğle yemeğimizi Maya Tzutuhill Kabilesinden bir ailenin evinde alıyoruz. Volkan manzaraları eşliğinde göl kenarında dinlenmek veya renkli el işleri ile dolu ana caddede gezmek için serbest zaman. Akşam üzeri Atitlan Gölü manzaralı Hotel Attilan’a yerleşip, hoşgeldiniz kokteylimiz eşliğinde güneşi batırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün 3 Aralık Pazar Panajachel (38km ) – Chichicastenango (108 Km) - Antigua

Kahvaltıdan sonra yaklaşık 1.5 saat mesafedeki Chichicastenango’ya hareket. Sadece Perşembe ve Pazar günleri kurulan, Orta Amerika’nın en büyük ve en renkli yerli pazarı Chichicastenango gezisi ve Maya halkının eski geleneklere göre tanrılara dua edişini görebileceğiniz Santo Tomas Kilisesi ziyareti. 1,965 metre yükseklikte yer alan, eski zamanlardan beri Maya bölgesinin en önemli ticaret merkezi olan Chichicastenango’da, Guatemala’nın farklı köylerinden elişi ve tekstil ürünlerini satmaya gelen yerli halkı, beyaz evleri ve tarihi kiliseleri görebilirsiniz. Öğle yemeği ve pazarda alışverişten sonra Guatemala’nın en güzel kolonyal şehri, eski başkent Antigua’ya transfer. Varışta otele önce Kakao Müzesi gezilecektir. Las Farolas Oteline yerleşme, hoşgeldiniz kokteyli ve akşam yemeği otelimizde.

8. Gün 4 Aralık Pazartesi Antigua - Guatemala City Flores

Sabahtan Antigua şehir turu;  Agua, Fuego ve Acatenango volkanları ile çevrili etkileyici ortamı, arnavut kaldırımlı sokakları, begonvillerle süslü tarihi kalıntıları, pastel renkli binaları ve parkları ile Güney Amerika’nın en renkli kolonyal şehirlerinden Antigua UNESCO tarafından Kültür Mirası ilan edilmiştir. Antigua’nın tarihi merkezinde yürüyüş turu. Santo Domingo Müzesi, Capuchin kalıntıları, La Merced Kilisesi, Katedral ve San Francisco Kilisesi gezileri. Öğleden sonra Antigua sokaklarında yürüyerek, sanat galerileri, müzeler, lüks dükkanlar, tekstil ve el işi ürünlerin satıldığı geleneksel pazarları gezebilirsiniz.  Daha sonra havalimanına transfer ve Flores kentine uçuş. Varışta Casona del Lago Oteline yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Flores’te otelimizde.

 

9. Gün 5 Aralık Salı Flores (62 Km) - Tikal - Cancun

Kahvaltıdan sonra Tikal Milli Parkı gezisi. Tropik bir orman içinde, egzotik kuşlar ve vahşi hayatın arasında yer alan, UNESCO Kültür Mirası seçilmiş, bölgedeki en büyük Maya şehri olarak kabul edilen Tikal’de, önemli meydanlar ve tapınakların arasında yürüyüş turu. Tikal Parkında öğle yemeği. Öğleden sonra Flores havaalanına transfer ve Meksika’nın Karayip kıyılarındaki ünlü sayfiye kenti Cancun’a uçuş. (5U210 FRSCUN
17h50-20h40)

Varışta Meksikalı rehberimiz ve özel otobüsümüzle buluştuktan sonra Adahara Hacienda Oteline transfer. Hoşgeldiniz kokteylinden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği otelimizde.

 

10. Gün 6 Aralık Çarşamba Cancun (197 Km ) - Chichen Itza - Izamal - Valladolid (114 Km )

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Cancun’dan ayrılıp, otobüsümüzle Yacutan yarım adasında Vallodid-Merida  kentleri arasında yer alan ünlü Aztek arkeolojik alanı Chichen Itza’ya hareket. Ören yerini gezip, Azteklerden  kalan piramitleri gördükten sonra öğle yemeğimizi Meksika’nın geleneksel pollo pibil, toprakta pişmiş ve muz yapraklarında lezzetlendirilmiş tavuk yemeğinin yapımını gördükten sonra ev sahiplerimizle birlikte alıyoruz. Daha sonra Sarı Şehir olarak anılan kolonyal mimari mirasına sahip Izamal köyünü ziyaret ediyoruz.  Günün sonunda Vallodid kentine varış, Ecotel Quinta Regia Oteline yerleşme ve hpşgeldiniz kokteyli. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11. Gün 7 Aralık Perşembe Valladolid - Tulum - Playa Del Carmen (173 Km)

Sabah kahvaltıdan sonra Vallodid şehir turu yapıp, yerel pazar yerini görüyoruz. Burada tropik egzotik meyvelerin tadına bakıyoruz. Sonrasında son zamanlarda büyük şehir kaçkınlarının gidip yerleşitği ünlü Maya kenti Tulum’a hareket ediyoruz. Burada Mayalardan kalan arkeolojik ören yerini gezdikten sonra Tulum’un  turkuaz renkli sahillerini izleyip Playa del Carmen plajlarına gidiyoruz. Burada iki gün kalacağımız Ocean Riviera Paradise Oteline yerleşiyoruz. Herşey dahil konaklamanız sırasında göz kamaştırıcı Karayip plajlarında güneş ve denizden yararlanarak yoğun geçen turumuzun ardından dinlenme imkanı buluyoruz.

 

12. Gün 8 Aralık Cuma

Tam gün serbest ve dinlenme

13. Gün 9 Aralık Cumartesi

Otelden Cancun havalimanına transfer ve Meksiko City’den gelen THY’nin TK 184 sefer sayılı uçağıyla yerel saatle 14.45’te Istanbul’a hareket. 

14. Gün 10 Aralık Pazar

Türkiye  saatiyle sabah 10.35’te Istanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Oteller

Historical Central

Metropolitan Katedrali'nin köşesinde, tarihi bir binada yer alan ayrıcalıklı konumuyla, misafirlerine benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Terasının inanılmaz manzarasından Tarihi Merkez'in tarihi ve turistik yerlerinin coğuna yürüme mesafesindedir.

Yüksek tavanlar, ahşap zeminler, çağdaş tasarım ve lüks olanaklarıyla tüm odaları misafirlerine Mexico City'de rahat bir konaklama sunmak için yaratılmıştır.

Mansion del Valle

San Cristobal de Las Casas'ın merkezinde, Katedral'e 3 blok uzaklıkta, ünlü San Cristobal Kehribar Müzesi Museo de Ambar'ın karşısında yer alan 4 yıldızlı otel. Otel, ücretsiz Wi-Fi alanı ve düz ekran kablo TV ile donatılmış odalar sunmaktadır. Odalar sıcak Meksika renkleriyle dekore edilmiştir ve ücretsiz banyo malzemeleri içeren özel banyoya sahiptir. Bazı odalarda kasa vardır. Konuklar, Mansion Del Valle'nin geleneksel Meksika mutfağı ve bölgesel şarap servis eden La Mechita restoranında yemek yiyebilirler. Hotel Mansion'ın konukları terasta dinlenebilir ve San Cristóbal'ın güzel manzarasının keyfini çıkarabilirler.

Bonifaz

Bonifaz Hotel'de konaklayan ziyaretçiler, Quetzaltenango'nun en ünlü gezilecek yerlerinden olan Municipalidad de Quetzaltenango'ya (0, 2 km) ve Teatro Municipal de Quetzaltenango'ya (1, 1 km) rahatlıkla yürüyebilir.  Bonifaz Hotel'in odalarında düz ekran TV ve çalışma masası vardır ve konuklar ücretsiz Wi-Fi ile internete bağlanabilir. Gelmişken Bonifaz Hotel'e kısa bir mesafede bulunan El Pasaje Mediterraneo, Coffee Santa María ve Bistro Positano gibi Akdeniz restoranlarına uğrayabilirsiniz.  Quetzaltenango ayrıca popüler bir yanardağ olan Santa Maria Yanardağı'na da ev sahipliği yapımaktadır.  Bonifaz Hotel, Quetzaltenango'nun en iyilerini ayağınıza getirerek, konaklamanızı hem dinlendirici hem de keyifli kılıyor.

Atitlan

Botanik Bahçeleri ile çevrili Hotel Atitlán Hotel & Gardens, Guatemala'daki en güzel ve en büyüleyici butik otellerden biridir ve bir zamanlar aile tarafından işletilen bir kahve tarlasının arazisinde, Panajachel kasabasına on dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Gerçekten eşsiz bir seyahat deneyimi arayan seçici gezginler için evden uzakta dinlendirici bir mekan olarak tasarlanan otel, 18. yüzyıldan kalma bir Guatemala plantasyonunun zarif İspanyol kolonyal tarzını yansıtmak için süslü seramik karolarla birleştirilmiş el oyması ahşap mobilyalarla harika bir şekilde dekore edilmiştir.

Dışarıda, özenle işlenmiş botanik bahçelerinin arasında bol bol güller, orkideler, begonviller ve açelyalar açar.

​Sonsuzluk havuzu Atitlán Gölü'ne ve uzaktaki görkemli Atitlán, Toliman ve San Pedro yanardağlarına bakmaktadır.

LAS FAROLAS

Bayan Josefina Jonama ve yetenekli kızı Margarita Dressler tarafından yönetilen eski bir kahve çiftliğinde yer almaktadır.

Vizyon sahibi Anne ve kızı daha önce  La Antigua’nın ikinci oteli olan Hotel El Rosario adında bir pansiyon ve oteli açtılar.

Bununla birlikte, aralarında yemek servisi, yakacak odun satışı ve tüm komşuların ve gezginlerin iyi bir gün geçirmek için geldiği La Antigua'daki ilk yüzme havuzunun inşası gibi birçok yenilikleri gerçekleştirdiler.

Bu vizyon gelecek nesillere aktarıldı, böylece 1996 yılında Hotel Las Farolas, Aralık 1997'de kapılarını halka açtı.

Yıllar içinde hizmetler artırılarak bugünkü otel haline getirilmiş, her konuğun konaklaması geniş bir tropik bahçe ile çevrili dinlenme konsepti altında kişiselleştirilerek misafirlerine La Antigua'nın gerçek lezzetini yaşatmaya çalışılmıştır. 

Casona del Lago

Petén, Santa Elena'da, Itzá Gölü kıyısında, Karayip atmosferiyle sarmalanmış bir konumda yer almaktadır. Petén Itzá Gölü'nün muhteşem manzarasına sahip 46 geniş odası ve 2 süiti vardır.

Ayrıca çamaşırhane hizmetleri, güvenlik kutuları, yüzme havuzu, jakuzi, restoran ve Bar "Las Ninfas", klima, otoparkı, Wi-Fi, asansör ve 300 kişiye kadar kapasiteli 3 konferans salonu sunmaktadır.

Adhara Hacienda

Şehir merkezinde ayrıcalıklı konuma sahip olan Otel, Cancun şehir merkezinde, işletmelere, eğlence alanlarına, plajlara, diskolara, barlara, eczanelere, bankalara ve hastanelere yürüme mesafesindedir.

Birinci sınıf bir restoran, bar - lounge & teras, spor salonu, havuz ve çalışma odaları sunan, özellikle iş ortamına yönelik modern tasarımlı bir oteldir.

 

Ecotel Quinta Regia

Yucatan, Valladolid'in Tarihi Merkezinde yer alan Ecotel Quinta Regia, özel, çok tanıdık ve davetkar bir ortamda en yüksek konforu sunmak için tasarlanmıştır. Yucatán, Valladolid'deki 100 yıldan daha eski, eski ve coşkulu bir Quinta Frutícola'da yer alan otel, yöresel bitki ve meyveler, şifalı ve süs ağaçları içeren büyüleyici bahçelerle çevrili geniş ve sessiz bir ortam sunmaktadır.

Ocean Riviera Paradise

Ocean Riviera Paradise, Playa del Carmen'in çok yakınında, Riviera Maya sahilinde yer alan yeni inşa edilmiş beş yıldızlı bir tesistir. Modern mimarisi ve Akdeniz esintili çarpıcı iç tasarımının yanı sıra devasa boyutlarıyla dikkat çekiyor. Tatil beldesi, denizden sadece birkaç metre uzaklıkta, biri sahilde bulunan birden fazla yüzme havuzunun yanı sıra yemyeşil doğal bitki örtüsü, 10 restoran, 12 bar ve bir spor alanından yararlanmaktadır. Ayrıca, Privilege, Özel Odalar ve Hizmetler, Despacio Spa Merkezi, Dive It! dalış merkezi gibi çok çeşitli eğlence seçenekleri sunar.

Resimler