Mardin Bienali

Fiyat
24500 ₺
Fiyat
24500 ₺
Kayıt Formu
Adınız Soyadınız*
E-Posta Adresiniz'*
Telefon Numaranız*
Oda Tipi*
Katılımcı Kişi Sayısı
Mesajınız
Ek Hizmetler*
Kişi Başı Fiyat
Evet Hayır
* Doldurulması zorunlu alanlar

* Bu alanı işaretleyerek KVKK Aydınlatma Metnini ve Kişisel Veri İşlenmesi Onay Metnini onaylamış olacaksınız.


Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 34.74 TL
 • 1 USD = 32.62 TL

Neden Oasis ?

 • 35 Yıllık Tecrübe
 • Seyahat Dostunuz
 • Güvenilir Ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

2 gece 3 gün
31 Mayıs- 2 Haziran 2024
İstanbul
İstanbul
Kontejan : 20
Detaylar

Kişi başı fiyat: 24.500TL

Tek kişilik oda farkı: 2.000TL

Kayıtta ön ödeme kişi başı 6.000TL'dir.
Bakiye ödeme 02.05.2024

 

Ek Hizmetler

 • Kişi Başı Fiyat (24500)

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul-Mardin \ Diyarbakır-İstanbul uçak bileti
 • 2 gece Mardin Osmanlı konağında kahvaltı dahil konaklama
 • programda belirtilen tüm transferler
 • programda belirtilen turlar
 • yerel rehberlik hizmetleri
 • Melis Terzioğlu anlatımıyla Bienal sergileri
 • 2 akşam yemeği

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • öğle yemekleri
 • müze giriş bedelleri
 • yemeklerdeki içecekler

Öneriler

Tur Programı

1. Gün 31 Mayıs İstanbul - Mardin

Türk  Hava Yolları’nın TK2674 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’dan Mardin’e saat 08.25te hareket ve saat 10.25te Mardin Aziz Sancar Havalimanına varış.

Varışta; özel araç ve profesyonel rehberimiz tarafından karşılanma. Sonrasında Deyrülzefaran Kilisesini ziyaret edip, Mardin'e geçiyoruz. Eski Mardin kentinde yürüyerek yapacağımız tur sırasında Mardin'in kültürel mirası olan Kasımiye ve Zincirli Medreseleri gibi tarihi mekanları tur rehberimizle ziyaret edip bilgi alacağız.  Günün kalan zamanında, tur liderimiz ve sanat danışmanımız Melis Terzioğlu ile Ali Akay küratörlüğünde gerçekleşecek olan ve Cevdet Erek, Inci Eviner, Yüksel Aslan, Serkan Özkaya gibi, 30'dan fazla sanatçının yer alacağı 6. Mardin Bienali 'Daha Uzaklara'nın sergilendiği mekanları geziyoruz.

Öğlen yemeği için yerel bir lokantada mola veriyoruz.

Öğleden sonra Bienal mekanlarını ziyarete devam ediyoruz. Akşam üzeri otelimize yerleşme ve akşam yemeği Cercis Muratpaşa Konağında.

2. Gün 1 Haziran Mardin - Midyat

Sabah kahvaltısından sonra Mardin'de Bienal mekanlarını gezmeye devam edip, sonrasında Midyat'a hareket ediyoruz. Yolda eski ismi ''Hah'' olan tarihi Anıtlı Köyü. Anıtlı Köyünde 2000 yıllık Meryem Ana Kilise’sini ziyaret ediyoruz.

 Midyat’ın meşhur gümüşçülerin de alışveriş imkanı bulduktan sonra Midyat'ın mimari mirasının en güzel örneklerinden biri olan Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sonrasında çölün ortasında bir vaha’yı andıran Beyazsu’ya ulaşıyoruz. Beyazsu, yemyeşil doğanın içerisinde ve akan derelerin üzerinde öğle yemeğimizi alıyoruz.

 Ardından dünyanın en eski manastırlarından biri olan Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Manastırın temelleri Savurlu Mor Smuel ile Kartminli Mor Şemun tarafından 397 yılında atılmış 615 ve 1049'da Metropolitlik Merkezi olan manastırda, Kral Arcadius (395-408) zamanında Mor Şemun tarafından barınma ve dua yerleri yapılmıştır. Kral Theodosius (408-450) çağında lahitlerin konacağı abide evi, Meryemana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırkşehit Kilisesi, Mor Smuel Mabedi, kral kızı Theodora'nın Mor Smuel tarafından iyileştirilmesi nedeniyle Theodora Kubbesi, Mor Şlemun Mabedi yapılmıştır.

Midyat turumuzun ardından akşam yemeğimizi ve konaklamamızı yapmak üzere Mardin’e dönüyoruz. Akşam yemeği Bağdadi Restoranında.

 

3. Gün 2 Haziran Mardin - Diyarbakır - İstanbul

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası, Mardin'den ayrılıyoruz. İlk olarak Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Adını ünlü Pers Kralı Darius'tan alan kentte kazıları halen devam etmektedir. Kent yekpare kayalar oyularak yapıldığı için Ürdün'deki eski Roma kenti Petra ile benzerlik arz etmektedir.

Daha sonra Diyarbakır'a devam ediyoruz. Yolda yakın zamanda, içinde önemli bir Mitra Tapınağının varlığı keşfedilmiş ve halen kazıların devam ettiği Zerzevan kalesini gezip, kazı heyetinden bilgiler alıyoruz Diyarbakır'a varışımızda verilecek öğle yemeği molasının ardından, Diyarbakır'lı sanatçı insiyatiflerini ve  galerileri ziyaret edip, sanatsal üretimleri kendi ağızlarından dinleme fırsatını elde ediyoruz.

Daha sonra Türk Hava Yollarının TK2607 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.00’de Diyarbakır havalimanından İstanbul'a dönüyoruz ve saat 22.15’te Istanbul havalimanına varış.  

Oteller

Mardin Osmanlı Konağı

Osmanlı Konağı, 1878 yılında Şahtene (Şatana) ailesi tarafından yaptırılmıştır. Aynı aile otel yapımına kadar bu konakta yaşamaktaydı. Bugün T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan işletme ve tescilli yapı belgeli olarak Mardin Osmanlı Konağı ismiyle bölge turizmine hizmet vermektedir. Konağın doğu kısmı bir dönem ilkokul olarak hizmet vermiştir. Restorasyon yapılırken orijinal hali gözetilerek ek üniteler planlanmıştır. Otelin tüm sosyal aktivitelerinin merkezidir. 

Resimler