Loire Vadisi Şatoları

Etkinlik Tamamlanmıştır!!
Fiyat
Etkinlik Tamamlanmıştır!!

Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 35.06 TL
 • 1 USD = 32.26 TL

Neden Oasis ?

 • 35 Yıllık Tecrübe
 • Seyahat Dostunuz
 • Güvenilir Ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

5 Gün 4 Gece
8-12 Nisan 2024
Istanbul
Istanbul
Kontejan : 25
Yaş Sınırı : 90
Detaylar

Kişi başı 1985 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı 480 Euro

Ön ödeme 750 Euro*

* Ön ödeme, turun gerçekleşmemesi durumunda iade edilir. Katılımcının kendi isteğiyle iptal etmesi halinde iade edilmez. Ancak iptal edilen katılımcı yerine yeni bir katılımcının ön ödemesi yerine geçer.

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile Sabiha Gökçen-Paris-Sabiha Gökçen uçak biletleri ve havalimanı vergileri
 • 4 Gece programda belirtilen otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • 9 adet şato giriş ücretleri ve otopark ücretleri
 • 3 adet şarap bağları ziyareti ve şarap tadımı
 • Tur boyunca özel otobüsle yolculuk
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Oasis Tur Liderlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Bir öğle ve bir akşam yemeği

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Sağlık ve Tur İptal Sigortası

Öneriler

 • Mevsimlik Giysiler
 • Rahat spor kıyafetler
 • Yürüyüş ayakkabıları
 • Yağmurluk ve kalın ceketler
Tur Programı

1. Gün 8 Nisan Pazartesi STANBUL -PARİS - VERSAİLLES SARAYI – BLOİS (Paris- Blois 176 km)

06.00'da Sabiha Gökçen Havalimanında buluşup pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları 'nın 7764 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.50'de Paris'e hareket ediyoruz. Yerel saat ile11:30'da varışımızı takiben Şatolar turumuza Paris'in yaklaşık 80 Km güneyinde yer alan château de Fontainebleau'yu ziyaretle başlıyoruz. 1.Napeolon'un ilk görüşte çarpıldığı ve sabırsızlıkla 19 günde restore ettirdiği Şato çok önemli tarihi olaylara tanıklık etmiştir.Öğlen yemeği yolda mola verilecektir. Gezimizin ardından Blois şehrindeki otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam Hoşgeldiniz yemeği yerel bir restaurantta aloınacaktır. Konaklama otelimizde.

2. Gün 9 Nisan Salı BLOİS – CHAMBORD ŞATOSU -AMBOİSE ŞATOSU – TOURS (Blois – Tours 65 km)

Otelde alınacak kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Loire nehrinin kenarında bulunan Blois şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzun ardından Fransız mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan ve Blois kontları tarafından av köşkü olarak Rönesans tarzında inşa edilen ve daha sonra Kral I.Francoise döneminde genişletilip güzelleştirilen , Loire vadisinin en büyük şatosu Chambord'u ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. 440 odası , duvarlar ile çevrili dört köşe kuleleri , iki kanat ve bir kale burcu ile bir yandan Ortaçağ dönemini , locaları , terasları ve merdivenleri ile İtalyan Rönesans dönemi mimarisini yansıtan muhteşem şatoda , kale burcu olan "donjon"un ortasında Leonardo da Vinci'nin tasarladığı , iki sarmal olarak inşa edilen çifte merdiveni görebilirsiniz. Bir mühendislik harikası olan bu merdivenin bir sarmalından yukarı çıkan kişiler , diğer merdiveni kullanan kişiler ile hiçbir şekilde karşılaşmamaktadır. Bir sonraki durağımız ise Amboise Şatosu. Leonardo da Vinci , hayatının son yıllarını Kral I.Francois'in isteği ile burada geçirdi ve ölümünden sonra Amboise Şatosu'nun şapeline gömülmüştür. Gezinin ardından Tours şehrine hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zamanımız olacak. Öğle emeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün 10 Nisan Çarşamba TOURS -CHENONCEAU ŞATOSU -CHERVELY ŞATOSU -TOURS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Loire Vadisinin en güzel şatolarını gezmeye devam ediyoruz. Bugün ilk durağımız etkileyici mimarisi ile Şato Chenonceau . Cher nehrinin üzerinde bulunan ve eski bir değirmenin üzerine inşa edilen şato köprü , tarih boyunca pek çok Fransa Kralına ve Kraliçesine ev sahipliği yapmıştır.Loire bölgesinde en büyüleyicisi olan şato , I.Francois döneminde nehrin kıyısında bir kale iken , II.Henry ile kaderi değişiyor. Henry kaleyi metresi Diane de Poitiers'e armağan ediyor ve Poitlers kaleyi şato haline getirerek , karşı kıyıya uzanan bir köprü olmasını sağlıyor.De Poitiers 12 yıl burada yaşadıktan sonra 1559 yılında Henry'nin ölümü üzerine Kraliçe Catherine de Medici ele geçiriyor ve güzelliği ile ünlü Diane de Politiers'i buradan uzaklaştırıyor. Adeta bir Rönesans şaheseri olan görkemli şatoyu gezdikten sonra Şato Cheverly' e hareket ediyoruz. Ünlü çizgi roman karakteri Tenten'in şatosu olarak bilinen şato 1620-30 yılları arasında inşa edilmiş. Belçikalı ressam Georges Hege , bu şatodan esinlenerek kahramanı Tenten'e Moulinsart Şatosu'nu yaratmış. Chervely Şatosu'nda Tenten'e özel bir bölüm ayrılmış.Şatosunun 17.yüzyıldan kalma bahçesi ise oldukça gösterişli. Gezilerimizin bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün 11 Nisan Perşembe TOURS - VILLANDRY ŞATOSU -D'ANGERS ŞATOSU

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Şato Villandry'a doğru hareket ediyoruz. Özellikle bahçeleri ile bir ekol haline gelmiş olan şato 1536'da inşa edilmiş. 1906'da Dr.Carvallo tarafından satın alınan şatoda hala torunları ile birlikte yaşamakta. Dr.Carvallo bahçeyi 16.yüzyıl tarzında yeniden düzenlemiş. Şatonun terasına çıktığınızda muhteşem bir bahçe manzarası ile karşılaşıyorsunuz. Süs Bahçesi , Su Bahçesi , Sebze Bahçesi , Şifalı Bitkiler bahçesi olarak dört bölümden oluşuyor. Bu büyüleyici şatoyu gezdikten sonra bir D'angers Şatosu'na doğru yola çıkıyoruz. Tarihi 9. Yüzyıla kadar uzanan D'Angers Şatosu'nu da gezdikten sonra dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün 12 Nisan Cuma Tours-Paris-istanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Daha sonra Paris'e transfer oluyoruz. Türk Havayolları'nın TK7671 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:40'da Sabiha Gökçen Havalimanına  hareket 21:55'te  İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

Oteller

Oceania L'Universs

Tours'daki Oceania L'Univers oteli ve spa, şehir merkezindeki Palais des Congrès de Tours - Le Vinci'ye yakın ideal bir konumda bulunuyor; tren istasyonuna ve tramvay duraklarına 2 dakika mesafede. 

1846'da açıldığından beri, otel Serge Gainsbourg, Sarah Bernhardt, Katherine Hepburn ve Edith Piaf gibi ünlü isimleri ağırladı. Onların portrelerini, anılardan izler taşıyan etkileyici fuaye galerisinde hayranlıkla görebilirsiniz.

Blois Mercure Center

Şehrin tam kalbinde bulunan otel, Château Royal, Saint Louis Katedrali ve Maison de la Magie gibi önemli yerlere sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Yakındaki Blois-Chambord tren istasyonu ve A10 otoyoluna kolay erişim sayesinde, otelin konumunu Loire Vadisi'ni keşfetmek için ideal bir başlangıç noktası haline geliyor. Loire Nehri kıyıları boyunca ve bölgedeki bağlarda bisiklete binebilir, Chambord ve Cheverny şatolarını ziyaret edebilir ya da, çocuklarınızı Beauval ZooParc'a götürebilirsiniz.

Resimler