Kuzey Yunanistan

Fiyat
625 € başlayan fiyatlarla
Fiyat
625 € başlayan fiyatlarla
Kayıt Formu
Adınız Soyadınız*
E-Posta Adresiniz'*
Telefon Numaranız*
Oda Tipi*
Kişi Bilgisi*
Mesajınız
* Doldurulması zorunlu alanlar

* Bu alanı işaretleyerek KVKK Aydınlatma Metnini ve Kişisel Veri İşlenmesi Onay Metnini onaylamış olacaksınız.


Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 10.87 TL
 • 1 USD = 9.34 TL

Neden Oasis ?

 • 30 Yıllık Tecrübe
 • Yolda bırakmaz
 • Güvenilir ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

7 gün
19- 25 Kasım 2021
İstanbul
İstanbul
Kontejan : 20
Detaylar

19- 25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek turumuzda, İskeçe,Kavala Selanik, Yanya ziyaret edilecektir.

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Özel otobüsümüzle seyahat
 • Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen turlar
 • Gezi boyunca gruba eşlik edecek olan Oasis rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yunanistan Schengen Vizesi
 • Müze ve Ören yerlerine giriş ücrelleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Otel minibar harcamaları

Öneriler

 • Yanınıza yağmurluk almayı unutmayınız
Tur Programı

1. Gün 19 Kasım

Saat 09:30’da İstanbul Taksim’de buluşma. Sonrasında yola çıkıyoruz, takiben Tekirdağ'da köftecide vereceğimiz kısa bir molanın ardından İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından İskeçe’ye devam ediyoruz.  Batı Trakya’da Türklerin en yoğun yaşadığı bölgelerden biri olan ve uzun bir tarihe sahip olan İskeçe, geçmişten bu yana kültürlerin buluştuğu ve kardeşçe yaşadığı bir şehir olma özelliğini koruyor.

Şehri ortadan bölen güzel bir nehrin kıyılarında yer alan İskeçe’de dolaşırken Neoklasik Yunan binaların yanında tarihi Osmanlı konaklarını görebilir, Bizans stili kiliselerle eski taş camilerin dizildiği sokaklarda yürüyebilirsiniz.

Plateia Kendriki adını taşıyan merkez meydandaki saat kulesini gördükten sonra birbirinden güzel mekanlarda zaman geçirebilir ve zaman zaman kurulan pazar tezgahlarını keyifle dolaşabilirsiniz. Konaklama Elisso Hotel

2. Gün 20 Kasım

Sabah kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerini takiben Philippi gezimiz için yola çıkıyoruz. Doğu Makedonya'nın en önemli arkeolojik sit alanı olan Filipliler arkeolojik sit alanından turumuza başlanılacaktır. Antik tiyatro, Yunanistan'ın en iyi şekilde korunarak günümüze kadar gelen tiyatrolarından biridir. Ayrıca, Roma Pazarı, iki Bazilika Hristiyan Kilisesi Filipliler Şehrinin piskoposluk kilisesiydi.

Filipliler Arkeoloji Müzesi'nde turumuza devam ederek, tarih öncesi dönemde bu bölgede bulunan bir koloniye ait Dikili Taştan ve Hristiyanlık öncesi dönemde var olan Filipliler Şehrine, Yunan ve Roma dönemlerine ait tarihi kalıntılardan oluşan dört sergiyi gezeriz.

Son durağımızda ise Apostolos Pavlus tarafından Avrupa'da vaftiz edilen ilk Hristiyan kadın olan Filipli Lydia'nın vaftiz edildiği Lydia Vaftizhanesi.

Tur bitimi Selanik’teki otelimize transfer. Minerva Premier   

3. Gün 21 Kasım

Sabah kahvaltıdan sonra Bizans ve Osmanlı dönemlerinin önemli kenti Selanik'te öncelikle Atatürk'ün doğduğu ev ziyaret edilecek ve sonrasında Kale, Eski şehir, Beyaz Kule, Ayasofya Kilisesi ve kentin diğer önemli merkezleri görülecektir. Tur bitiminde otele transfer Minerva Premier          

4. Gün 22 Kasım

Sabah kahvaltıdan sonra odaların boşaltılması ve Yanya’ya doğru hareket. Yolda Yunanistan’ın manastırlarıyla ünlü, UNESCO Dünya Mirası listesindeki doğa harikası Meteora bölgesine yolculuk. Tam olarak bilinmese de 11. yüzyıldan itibaren bölgeye gelen keşişler önce kayaların içinde mağaralarda yaşamaya başlamışlar. 13. Yüzyılda da bu dev kayaların tepesindeki düzlüklere manastırlarını inşa etmeye başlamışlar. 1350 yıllarında Atos dağından gelen St. Atanasios ana manastırın ilk kurucusu olmuş. Efsaneye göre St. Atanasios kayaların tepesindeki düzlüğe bir kartalın üzerine binerek çıkmış. Manastırlara yapacağımız büyülü yolculuğun ardından otelimize hareket. Saz City Life Otel

5. Gün 23 Kasım

Yunanistan'ın, Preveze bölgesinde yer alan Parga küçük bir balıkçı şehridir. Parga'da tarihler öncesinden kalan her şey olduğu yerde duruyor. Tüneller, koridorlar, kale kapıları ve depolar neredeyse ilk günkü hallerini koruyor. Parga’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bölgeleri; Venedik Kalesi, Valtos Plajı, Acheron ve Nekromanteio antik kalıntılarıdır. Kasabanın diğer popüler noktaları ise Kryoneri, Valtos, Lichnos ve Sarakiniko adındaki plajları... Ayrıca bu kent Osmanlı tarihinde önemli bir yere sahip olan Pargalı İbrahim Paşa’nın memleketidir.

Tur bitimi Yanya otelimize dönüş. Saz City Life Otel 

6. Gün 24 Kasım

Sabah kahvaltıdan sonra odaların boşaltılması ve Kavala ’ya hareket. Osmanlı su kemerleri, Pargalı Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmed Ali Paşa'nın evi ve Panagia tepesini gezdikten sonra otelimize transfer. Oceanis Hotel  

7. Gün 25 Kasım

Sabah kahvaltıdan sonra odaların boşaltılması ve çarşıda vereceğimiz alışveriş molasının ardından Kavala çıkışında ünlü kavala kurabiyesini üretim yerinde hem tadım hem alışveriş imkânı. Dedeağaç’ta vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra sınırı geçerek akşam saatlerinde İstanbul'a varıyoruz.

Oteller

Elisso Otel

İskeçe'nin Eski Kent bölgesinde benzersiz bir konumda bulunan Elisso Hotel, hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenler için mükemmel bir seçimdir. Şehrin ve merkezin tüm turistik yerlerine sadece birkaç adım mesafedeki otel, geleneksel barlar ve restoranlar, sanat sergileri, kiliseler ve Eski Şehir anıtları ile çevrilidir. Bölgedeki geziler ve İskeçe'nin sunduğu sonsuz zevkler için Elisso'dan daha iyi bir mekan olamaz.

Minerva Premier

Selanik'in pazar ve iş merkezinin merkezinde, sergi alanlarına ve şehrin en önemli tarihi eserlerine yürüme mesafesinde, "Makedonya" havaalanından sadece 12 km uzaklıkta. Neoklasik estetiğin saflığının modern yaşam ritmiyle buluştuğu yerde Minerva Premier Hotel, mütevazı lüksün damgasını vuruyor.

Saz City Life Hotel

Located in the heart of Ioannina SAZ City Life Hotel offers a unique Hoteling experience to visitors who will select it for their stay, meetings, food, drink or coffee.

23 rooms, with view from not only the city of Ioannina but also the beautiful lake Pamvotis, decorated with taste, creativity and imagination, are waiting for you.

Oceanis Hotel

Oceanis Kavala, ayrıcalıklı konumu sayesinde tatil ve iş gezileri için idealdir.

Şehrin kalbinde yer alır ve sadece birkaç metrelik bir yarıçap içinde müzeleri, turistik yerleri ve eşsiz güzellikteki plajları ziyaret edebilirsiniz.

Resimler