Komşularımız Gürcistan ve Ermenistan

Fiyat
2450 $
Fiyat
2450 $
Kayıt Formu
Adınız Soyadınız*
E-Posta Adresiniz'*
Telefon Numaranız*
Katılımcı Kişi Sayısı
Mesajınız
* Doldurulması zorunlu alanlar

* Bu alanı işaretleyerek KVKK Aydınlatma Metnini ve Kişisel Veri İşlenmesi Onay Metnini onaylamış olacaksınız.


Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 34.85 TL
 • 1 USD = 32.57 TL

Neden Oasis ?

 • 35 Yıllık Tecrübe
 • Seyahat Dostunuz
 • Güvenilir Ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

6 gece 7 gün
28 Eylül - 4 Ekim 2024
İstanbul
Tiflis
Kontejan : 25
Yaş Sınırı : 85
Detaylar

 

FİYATLAR 
Çift kişilik odada kişi başı USD 2450

Tek kişilik oda farkı  USD 450

**Kesin kayıt için 450 USD ödeme yapmanız gerekmektedir. 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile direk Tiflis gidiş-dönüş ve uçak biletleri
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Havalimanı vergileri (vergilerde meydana gelebilecek değişiklikler fiyatlara yansıtılacaktır.)
 • Programda belirtilen turlar
 • OASIS tur liderliği
 • Yerel rehberlikler
 • Zorunlu seyahat sigorta güvence paketi
 • 4* ve 5* otellerde konaklama ve kahvaltılar
 • 7 öğle yemeği ve 1 akşam yemeği

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Ermenistan Vize bedeli (85USD)

Öneriler

 • Rahat giysiler
 • Yürüyüş ayakkabıları
 • Akşamlar serin
 • Dürbün
 • Şapka ve güneş gözlüğü
Tur Programı

1. Gün 28 Eylül İstanbul - Tiflis -Kazbegi

Saat 06:25'te İstanbul Havalimanı Dış hatlardan THY  TK 378 ile Tiflis'e hareket.09.45'te Tiflis'e varış, karşılanma ve yerel rehberimiz eşliğinde Gürcistan'ın iç taraflarına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kartli-İberya krallığının eski başkenti, M.Ö. 3. yüzyıla tarihlenen Mtskheta'ya  varışımızı takiben Svetitskhoveli katedralini ziyaret ediyoruz. Kuruluşu 11. yüzyıla kadar giden ve  UNESCO Dünya Kültür mirası olarak listelenmiş Katedrali ziyaretimizin ardından, şehrin eski kısmında kısa bir gezinti yapıyoruz. Svetitskhoveli katedralinin karşısındaki bir tepede bulunan, 6. yüzyıla tarihlenmiş Jvari manastırını ziyaret edip, Mtskheta'yı tepeden gören panoramik manzarayı izledikten sonra Kuzeye doğru devam edip, 16.-17. yüzyıllara tarihlenen Ananuri mimari kompleksinde mola veriyoruz. Ardından Gürcü Askeri Yolu boyunca Aragvi ve hırçın akan Tergi nehirlerinin güzel manzaraları eşliğinde yolumuza devam edip. Kazbegi'ye varıyoruz.  Varışta 2180 m'de bulunan, 14. yüzyıla tarihlenen Gergeti Trinity kilisesine 4x4 araçlarla tımanıp muhteşem bir konumda bulunan tarihi tarihi kiliseyi ziyaret ediyoruz.

Ardından - Otele giriş ve dinlenme zamanı. Kazbegi Otelde geceleme.

2. Gün 29 Eylül Kazbegi– Kakheti - Sighnaghi – Telavi

Sabah kahvaltıdan Akhmeta yolu üzerinden Kakheti bölgesinin merkezi olan Telavi'ye hareket ediyoruz. Yolda uğrayacağımız bir köyde ev sahiplerinden yerel yemeklere ilişkin alacağımız kısa bir açıklamamnın ardından lezzetli köy yemeklerini tadacağımız öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Telavi'nin yerel pazarını geziyoruz. Tamamen doğal meyve ve sebzelerinin yanında köylü kadınlarının el emeği zenaat ürünlerini görüp alışveriş yapıyoruz. Daha sonra 11.yüzyıla tarihlenen Alaverdi Katedralini ziyaret ediyoruz.

Öğleden sonra Tsinandali'de otelimize yerleşme dinlenme.

Akşam yemeği ve konaklama otelimzde.

 

3. Gün 30 Eylü- Telavi-Tiflis

Kahvaltıdan sonra, 19. yüzyılda ünlü şair ve halka mal olmuş saygın kişiliklerden biri olan Alexander tarafından kurulan Tsinandali malikanesini keşfediyoruz. Kakheti bölgesi en ilgi çekici tarihi eserlere, geleneksel tarım çiftliklerine, zenaat işliklerine ve şarap imalathanelerine ev sahipliği yapmaktadır. Yolculuğumuzda  rengarenk ahşap balkonları, kıvrımlı dar sokakları ve civardaki muhteşem manzaralarıyla tanınan büyüleyici 18. yüzyıl kasabası Sighnaghi'yi ziyaret ediyoruz. Dar sokaklarda yürürken, Büyük Kafkas Sıradağları ile Alazani Vadisi manzarasının keyfini çıkarıyoruz.

Sighnaghi'den Qedeli köyüne geçip Lost Ridge Brewery & Ranch'i ziyaret edeceğiz. Burada  yerel yemekleri tadacağımız öğle yemeğine şarabın anavatanı sayılan Gürcistan'ın lezzetli şarapları eşlik edecek.

Akşam üzeri Başkent Tiflis'e varış ve otelimize yerleşme.

4. Gün 1 Ekim Tiflis

Tiflis şehir turu. Turumuza Sameba Kilisesini ziyaret ederek başlıyoruz.  Ardından panoramik olarak Mtatsminda Kilisesi, Metekhi Kilisesi, Sioni Katedrali, Trinity Katedrallerini göreceğiz.Eski Tiflis şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş turunda, Osmanlı hamamı ve Osmanlı camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Rustaveli Bulvarı, barış köprüsü görülecektir. Öğle yemeği molasından sonra Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkıyoruz. Daha sonra Verrnisaj pazarında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir Gürcü Lokantasında alıyoruz.

5. Gün 2 Ekim Tiflis- Sadakhlo – Haghpat – Erivan

Kahvaltının ardından Gürcistan – Ermenistan sınırındaki Sadakhlo'ya hareket. Sınır formalitelerinden sonra rehber ve şoför değiştirilerek Ermenistan'a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Haghpat manastırı,  10. yüzyılda ülkenin en istikrarlı ve müreffeh zamanında inşa edilen Manastır dünyada dinsel mimarinin başyapıtlarından biri olarak tanımlanır. Orta Çağ'dan günümüze miras kalan nadir dini okullardan biri olması nedeniyle1996 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil edildi. Haghpat'ta öğle yemeğinin ardından  Debet Kanyonunun panoramik görünümünü izleyip Alfabe Parkı'nı ziyaret ediyoruz.

Daha sonra zamana bağlı olarak Mezmurlar Manastırı olarak da bilinen Saghmosavank Manastırını gezebiliriz. 

Akşam Erivan'a varış.

Geceleme otelde.

6. Gün 3 Ekim Erivan

Tam gün Erivan turumuzda önce 20. yüzyılın ikinci on yılında volkanik kül tüften yapılmış ve neoklasik tarzda tasarlanmış Cumhuriyet Meydanı, daha sonra Sovyet döneminde inşa edilen ve daha sonra çağdaş sanatın merkezi haline getirilen, kurucusu Gerard Gafesjian'ın adını taşıyan devasa bir bina olan Cascade'i ziyaret ediyoruz.

Müze koleksiyonunda Fernando Botero, Jaume Plensa, Jaume Plensa, Barry Flanagan vb. gibi çeşitli sanatçı ve heykeltıraşların eserleri yer alıyor.  Tteni restoranındageleneksel Ermeni mutfağı mönüsü eşliğinde alacağımız öğle yemeğinin ardından Armavir bölgesine doğru yola çıkıyoruz.

Turumuzda göreceğimiz tarihi yerler arasında; Echmiadzín- Ermenistan'ın kutsal şehri ve Ermeni Apostolik Kilisesi'nin yüce patriği olan Tüm Ermeniler Katolikosu'nun merkezi ve resmi ikametgahı, 301-303 (UNESCO Listesinde) yılları arasında inşa edilmiş ve dünyanın en eski Hıristiyan kilisesi olan Echmiadzin Katedrali, Zvartnots Tapınağı (Göksel Melekler Tapınağı), 7. yüzyılın 643-652 yılları arasında inşa edilmiştir.

Günümüzde Zvartnots bölgesi, güneş saati gibi anıtın parçalarını veya insan tasvirlerinin yer aldığı büyük plakaları ve ayrıca kazılar sırasında bulunan buluntuları (UNESCO Dünya Mirası Listesinde) görmenin mümkün olduğu bir açık hava arkeo-müzesidir.

Akşam Erivan'a dönüş.

Dileynelerle Ararat veya Noy Konyak Fabrikasını ziyaret edebiliriz. 

7. Gün 4 Ekim Erivan/ Sevan/ Dilijan/Sadakhlo/Tiflis/İstanbul

Otelde kahvaltının ardından Sevan Gölü'ne hareket. Deniz seviyesinden 1900 metre yükseklikte bulunan ve yaklaşık 1200 kilometrekare alana sahip tatlı su gölü Sevan, dünyanın ikinci büyük dağ gölü olarak kabul edilir.

Daha sonra onikinci yüzyıldan onyedinci yüzyıla kadar düzinelerce "Haçkar" büyük taş-haçların dizildiği ilginç mezarlığını ziyaret etmek için Noratus köyüne devam ediyoruz. Ziyaretten sonra ayrıca kırsal bir evde şarap veya brendi ile üretilmiş eşsiz ve gerçekten farklı peynir çeşitlerinin sunulacağı özel bir peynir tadımına da katılabiliriz. Öğle yemeği yerel bir lokantada alıyoruz. 

Öğleden sonra Sevanavank Manastırını ziyaret ediyoruz. "Kara Manastır" anlamına gelen ve  Sevan Gölü kıyısındaki en önemli dini külliye olan Manastır 874 yılında Prenses Mariam Bagratuni'nin emriyle inşa edildiğinde gölde küçük bir adadaydı, ancak bugün (ve SSCB döneminde su seviyesindeki keskin bir düşüşün ardından Aral tipi bir ekolojik felakete girmek üzereyken Deniz, üzerinde merdivenle çıkılması gereken bir tepenin bulunduğu bir tür yarımada üzerinde yer almaktadır.

Daha sonra Dilijan'ın eski kentini ziyaret edip. tanınmış ortaçağ bilgesi, fabülist ve hukukçu, Ermeni Medeni Kanunu editörü ve manastırın kurucusu Mkhitar Gosh'un adıyla yakından bağlantılı olan Goshavank Manastırı'nı (12.-13. yüzyıl) ziyaret ediyoruz.

Gürcistan – Ermenistan sınırındaki Sadakhlo’ya varıp, sınırı geçerek Tiflis'e devam ediyoruz.  Akşam Tiflis Havalimanından hareket eden THY'nin 385 sayılı uçağıyla 20.50'de İstanbul2a hareket. 22.25'te İstanbul'a varış

Oteller
Resimler