Kommagene Bienali Nemrut, Göbeklietepe, Urfa

Fiyat
17.500 ₺
Fiyat
17.500 ₺
Kayıt Formu
Adınız Soyadınız*
E-Posta Adresiniz'*
Telefon Numaranız*
Katılımcı Kişi Sayısı
Mesajınız
Ek Hizmetler*
Çift kişilik odada kişi başı fiyat
Evet Hayır
* Doldurulması zorunlu alanlar

* Bu alanı işaretleyerek KVKK Aydınlatma Metnini ve Kişisel Veri İşlenmesi Onay Metnini onaylamış olacaksınız.


Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 35.68 TL
 • 1 USD = 32.92 TL

Neden Oasis ?

 • 35 Yıllık Tecrübe
 • Seyahat Dostunuz
 • Güvenilir Ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

2 gece 3 gün
13-15 Eylül 2024
İstanbul
Gaziantep
Kontejan : 20
Detaylar

Mekana özgü, çağdaş sanatın uluslararası bir etkinliği olan Kommagene Bienali ikinci defa kapılarını açıyor. Bienal yaşadığı coğrafyada, tarihsel dönemlerin ve kültürlerin döngüsel doğasına ve yakın geçmişte yaşanan deprem felaketinin ardından manevi ve ekonomik yeniden doğuş ihtiyacına atıfta bulunarak 'İyileşmek' temasını seçti.

Bu önemli etkinlik kapsamında insan uygarlığının beşiği olarak kabul edilen ve Göbeklitepe gibi pre-neolitik dönemden günümüze Asur, Pers, Kommagene, Roma, Bizans, Osmanlı ve daha pek çok krallık ve imparatorluğa ait anıtların yan yana dizildiği Fırat bölgesinin kültür yelpazesini, çağdaş sanat eserleri ile birlikte yakından tanımaya gidiyoruz. 

Ek Hizmetler

 • Çift kişilik odada kişi başı fiyat (17500)

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Türk hava yolları ile istanbul - Gaziantep ve Şanlıurfa - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
 • program boyunca özel Vito aracıyla transferler ve turlar
 • Belirtilen otellerde 2 gece konaklama
 • Otellerde sabah kahvaltıları
 • Rehber ve şoför konaklama giderleri
 • Yerel rehberlik hizmetleri

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve Örenyeri girişleri

Öneriler

 • Müze Kart alınması tavsiye edilir.
Tur Programı

1. Gün 13 Eylül - Cuma

Türk Hava Yolları TK680 sefer sayılı uçuş ile saat 11:05’te Adıyaman’a hareket ve saat 12.55’te varışı takiben Kahta’ya hareket. Atatürk Barajı kıyılarında alacağımız öğle yemeğini takiben Bienal sergilerini izlemek üzere 2150 m yükseklikte Nemrut Dağına tırmanıyoruz. Kommagene Kralı 1. Antiachos’un yaptırdığı, 2000 yıldır gizemini korumakta olan tümülüs mezarı ve tanrı heykellerini görüyoruz. Sonrasında Komagene Krallığının mitolojik Tanrı ve Krallarının görkemli heykellerinin yer aldığı Batı terasından güneşin batışını izliyoruz. Akşam Adıyaman’a varış Ramada otele yerleşme. Akşam yemeği.

2. Gün 14 Eylül- Cumartesi

Sabah erkenden güneş doğuşunu izlemek  ve diğer Bienal eserlerini görmek üzere tekrar Nemrut Dağına tırmanıyoruz Daha sonra Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia taş kabartmalarını görüp Urfa’ya devam ediyoruz. Yolda bölgenin kaderini değiştiren ve bereket getiren Atatürk Barajını ziyaret ediyoruz.  Akşam üzeri Urfa’ya varış kısa bir şehir turu yapıyoruz. Bu turumuzda Balıklı göl, Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim’in ateşe atıldığında düştüğü yer ve kutsal sayılan balıkları görüp Ayn-i Zeliha Gölü, Mevlidi Halil Camii ve meşhur Urfa Çarşısı gezilecek yerler arasındadır.

 

Daha sonra Hilton Double Tree Otelimize yerleşip, dinlenme.

Akşam dilerseniz bir

Sıra Gecesine katılabilirsiniz.

3. Gün 15 Eylül- Pazar

Sabah kahvaltıdan sonra kutsal hilal bölgesinin kuzey sınırları üzerinde yer alan pre-neolitik ve neolitik yerleşim alanlarından buluntuların sergilendiği Urfa Arkeoloji Müzesi ve hemen yanındaki mozaik müzesinin gezilmesini takiben, neolitik çağ öncesi en önemli arkeolojik tapınma ve yerleşim yeri olan Göbeklitepe’yi ve yakın zamanlarda keşfedilen Göbekli  Tepeyle çağdaş Karahantepe neolitik ören yerinin ziyaret ediyoruz.  Akşam 19.00’da Urfa Havalimanına transfer ve THY’nin 2249 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a hareket. 23.10’da İstanbul’a varış.

 

Oteller
Resimler