Kapadokya

Etkinlik Tamamlanmıştır!!
Fiyat
Etkinlik Tamamlanmıştır!!

Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 17.42 TL
 • 1 USD = 16.32 TL

Neden Oasis ?

 • 30 Yıllık Tecrübe
 • Yolda bırakmaz
 • Güvenilir ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

2 gece 3 gün
20- 22 Mayıs 2022
Istanbul
Istanbul
Kontejan : 20 kişi - 10 oda
Yaş Sınırı : 80
Detaylar

 

Çift kişilik odada kişi başı: 5750 TL

Tek Kişi Farkı: 750 TL

 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile iç hat uçuşlar ve havalimanı vergileri
 • Sabah kahvaltılar ve iki akşam yemeği
 • Tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Özel rehber ve araçla programda belirtilen turlar
 • Alfina Otel'de iki gece konaklama

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Öğle yemekleri ve yemeklerdeki içecekler
 • Seçmeli Balon ve ATV turları
 • Rehber ve Şoförlere verilecek bahşişler
 • Şahsi harcamalar

Öneriler

 • Kalın giysiler
 • Spor ve yürüyüş ayakkabıları
 • Çift Biontek aşısı
 • Otobüs ve kapalı mekanlarda maske zorunluluğu
Tur Programı

1. Gün 20 Mayıs İstanbul-Kayseri TK2026 09:05-10:25

Sabah 09:05'de TK2026 sayılı uçağı ile İstanbul Havalimanından Kayseri'ye hareket. 10:25'te Kayseri'ye varış ve özel rehberimiz ve aracımızla buluşarak Kapadokya bölgesine hareket.

Yolda Soğanlı Vadisi ve Kaya Kiliselerine kısa bir ziyaret yaparak bölge hakkındaki ilk izlenimleri ediniyoruz. Kayseri-Nevşehir arasındaki tarihi İpekyolu'nu takip ederek yolda Sarıhan Kervansaray'ın dışarıdan göreceğiz. Bölgeye varışta ilk ziyaret edeceğiz yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz. Daha sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir vadiyi ziyaret edeceğiz. Daha sonra ülkemizin en uzun nehri Kızılırmak üzerinde yer alan Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Çömlek Atölyesinin ardından öğle yemeğimiz için bölge restaurantlarının birinde öğle yemeği molası vereceğiz. Öğle yemeğimiz sona erdikten sonra bölgenin en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Doğu Roma ve Bizans dönemi erken Hristiyanlarının kayalara oyarak yaptığı kilise ve manastırların yer aldığı müzede göreceğimiz yapıların iç mekan duvarlarını süsleyen freskler eski ve yeni ahitten sahneleri sergilemektedir. Fotoğraf çekimleri için verilecek serbest zamandan sonra Göreme yakınlarındaki Esentepe adı verilen tepeden panoramik seyir için bir mola vereceğiz. Daha sonra otelimizin de yer aldığı Sinasos (Mustafa Paşa) Köyüne hareket ediyoruz. Köy hakkında bilgi alıp, sokaklarında tarihi yapı ve kiliseleri görüntüledikten sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeğimiz yörenin geleneksel mutfağında örnekler sunan Old Greek House Lokantasında alınacaktır.

2. Gün 21 Mayıs 2022 Derinkuyu-Ihlara-Kapadokya

OPSİYONEL : SICAK HAVA BALONU UÇUŞU

Misafirlerimiz sabahın erken saatlerinden otelde lobide balon firmasından gelen şoför (araç) ile buluştuktan sonra balonun havalanacağı yere doğru yola çıkacaklar. Sıcak hava balonunun nasıl şişirildiğini izlendikten sonra yolcular balonlara  yerleşecekler ve uçuş başlayacaktır. Yaklaşık 1 saatlik uçuşun sonunda misafirlerimiz yine araçlar ile otellerine bırakılacaklardır.

Sabah otel lobisinde rehberimizle buluştuktan sonra bugünkü turumuza başlıyoruz. İlk olarak Aksaray’a bağlı olan Ihlara Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Bu vadide yaklaşık 1,5 – 2 saatlik Melendiz Nehri boyunca keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.

Yürüyüşümüz sonrası Belisırma Köyünde mola vereceğiz.

Daha sonra Selime Manastırını ziyaret etmek üzere köyden ayrılacağız. Rehberimizden manastır ile ilgili bilgi aldıktan sonra Derinkuyu Yeraltı Şehrini ziyaret etmek üzere yola çıkacağız.

Bölgenin en büyük yeraltı şehirlerinden biri olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini ziyaret ettikten sonra son olarak Uçhisar‘da bulunan  Güvercinlik Vadisinde fotoğraf molası vereceğiz.

Akşam üzeri otele dönüş. Akşam yemeğimiz yörenin en ünlü Butik Oteli Argos Inn'de alınacaktır.

3. Gün 22 Mayıs 2022 Kapadokya -Kayseri-İstanbul TK2021 20:15-21:45

Sabah kahvaltısından sonra otelden check out edip Kapadokya turumuza devam ediyoruz.

İlk olarak Çavuşin Köyünde mola vereceğiz . Bu köyde yer alan eski yerleşimler hakkında rehberimiz bilgi verecektir ve burada fotoğraf molası için serbest zaman verilecektir.

Uçhisar’da şarap fabrikası ziyaretinde bulunacağız. Burada Kocabağ Şarap Fabrikasını ziyaret edip ürettikleri şarapların tadımı yapılacaktır. 

Bölgenin en büyük yerleşim merkezi Ürgüp kasabasında öğle yemeği molası ve alışveriş için serbest zamanın ardından Ürgüp Üç Güzeller‘de fotoğraf molası verilecektir. 

Opsiyonel Tur : Son olarak Göreme yakınlarında ATV araçlarımız ile buluşup ATV turumuza başlayacağız. Göreme ve Avanos arasındaki vadilerde ATV araçları ile kısa bir turun ardından tekrar 

Akşam Kayseri Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. TK2021 sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket. Uçağımız 20:15'te İstanbul Havalimanına iniyor.

 

Oteller

Alfina

Kapadokya'nın kalbi Ürgüp'te yamaca oyulmuş yerel mimari mirasa uyumlu sevimli bir butik otel. Ürgüp manzarası ve özel bahçesi ile konuklarına keyifli bir konaklama vaad ediyor.

Resimler