Kapadokya

Fiyat
3950 ₺ başlayan fiyatlarla
Fiyat
3950 ₺ başlayan fiyatlarla
Kayıt Formu
Adınız Soyadınız*
E-Posta Adresiniz'*
Telefon Numaranız*
Otel
Oda Tipi
Kişi Bilgisi*
Mesajınız
Ek Hizmetler*
Balon Turu
Evet Hayır
ATV Turu
Evet Hayır
* Doldurulması zorunlu alanlar

* Bu alanı işaretleyerek KVKK Aydınlatma Metnini ve Kişisel Veri İşlenmesi Onay Metnini onaylamış olacaksınız.


Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 10.87 TL
 • 1 USD = 9.34 TL

Neden Oasis ?

 • 30 Yıllık Tecrübe
 • Yolda bırakmaz
 • Güvenilir ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

2 gece 3 gün
12-14 Kasım 2021
Istanbul
Istanbul
Kontejan : 25
Yaş Sınırı : 80
Detaylar

 

Çift kişilik odada kişi başı: 3950 TL

Tek Kişi Farkı: 850 TL

 

Ek Hizmetler

 • Balon Turu (950)
 • ATV Turu (250)

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile iç hat uçuşlar ve havalimanı vergileri
 • 2 gece Cappadocia Estates Otelde konaklama
 • Sabah kahvaltılar ve iki akşam yemeği
 • Tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Özel rehber ve araçla programda belirtilen turlar

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Öğle yemekleri ve yemeklerdeki içecekler
 • Seçmeli Balon ve ATV turları
 • Rehber ve Şoförlere verilecek bahşişler
 • Şahsi harcamalar

Öneriler

 • Kalın giysiler
 • Spor ve yürüyüş ayakkabıları
 • Çift Biontek aşısı
 • Otobüs ve kapalı mekanlarda maske zorunluluğu
Tur Programı

1. Gün 12 Kasım İstanbul-Kayseri TK2010 07:45-09:05

Sabah 07:45'te THY 2010 sayılı uçağı ile İstanbul'dan Kayseri'ye hareket. 09:05'te Kayseri'ye varış ve özel rehberimiz ve aracımızla buluşarak Kapadokya bölgesine hareket. Yolda Soğanlı vadisi ve kaya kiliselerine kısa bir ziyaret yaparak bölge hakkındaki ilk izlenimleri ediniyoruz. 

Kayseri-Nevşehir arasındaki tarihi İpekyolu'nu takip ederek yolda Sarıhan Kervansaray'ın dışarıdan göreceğiz. Bölgeye varışta ilk ziyaret edeceğiz yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz. Daha sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir vadiyi ziyaret edeceğiz.

Daha sonra ülkemizin en uzun nehri Kızılırmak üzerinde yer alan Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Çömlek Atölyesinin ardından öğle yemeğimiz içim bölge restaurantlarının birinde öğle yemeği molası vereceğiz.

Öğle yemeğimiz sona erdikten sonra bölgenin En önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Doğu Roma ve Bizans dönemi erken Hristiyanlarının kayalara oyarak yaptığı kilise ve manastırların yer aldığı Müzede göreceğimiz yapıların iç mekan duvarlarını süsleyen freskler eski ve yeni ahit'ten sahneleri sergilemektedir. Forğraf çekimleri için verilecek serbest zamandan sonra Göreme yakınlarındaki Esentepe adı verilen tepeden panoramik seyir için birmola vereceğiz. Daha sonra otelimizin de yer aldığı Sinasos ( Mustafa Paşa köyüne hareket ediyoruz. Köy hakkında bilgi alıp, sokaklarında tarihi yapı ve kilisleri görüntüledikten sonra otelimize yerleşme. 

Akşam yemeğimiz yörenin geleneksel mutfağında örnekler sunan Old Greek House Lokantasında alınacaktır.

2. Gün 13 Kasım 2021 Derinkuyu-Ihlara-Kapadokya

OPSİYONEL : SICAK HAVA BALONU UÇUŞU

Misafirlerimiz sabahın erken saatlerinden otelde lobide balon firmasından gelen şoför (araç) ile buluştuktan sonra balonun havalanacağı yere doğru yola çıkacaklar. Sıcak hava balonunun nasıl şişirildiği izlendikten sonra yolcular balonlara  yerleşecekler ve uçuş başlayacaktır. Yaklaşık 1 saatlik uçuşun sonunda misafirlerimiz yine araçlar ile otellerine bırakılacaklardır.

Sabah otel lobisinde rehberimizle buluştuktan sonra bugünkü turumuza başlıyoruz. İlk olarak Aksaray’a bağlı olan Ihlara Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Bu vadide yaklaşık 1,5 – 2 saatlik Melendiz nehri boyunca keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.

Yürüyüşümüz sonrası Belisırma köyünde mola vereceğiz .

Daha sonra Selime Manastırını ziyaret etmek üzere köyden ayrılacağız. Rehberimizden manastır ile ilgili bilgi aldıktan sonra Derinkuyu Yeraltı şehrini ziyaret etmek üzere yola çıkacağız.

Bölgenin en büyük yeraltı şehirlerinden biri olan Derinkuyu yeraltı şehrini ziyaret ettikten sonra son olarak Uçhisar ‘da bulunan  Güvercinlik vadisinde fotoğraf molası vereceğiz.

Akşam üzeri otele dönüş. Akşam yemeğimiz yörenin en ünlü Butik Oteli Argos Inn'de alınacaktır.

3. Gün 14 Kasım 2021 Kapadokya -Nevşehir-İstanbul TK2009 21:05-22:25

Sabah kahvaltısından sonra otelden check out edip Kapadokya turumuza devam ediyoruz.

İlk olarak Çavuşin  köyünde mola vereceğiz . Bu köyde yer alan eski yerleşimler hakkında rehberimiz bilgi verecektir ve burada fotoğraf molası için serbest zaman verilecektir.

Ürgüp’te şarap fabrikası ziyaretinde bulunacağız. Burada Turasan Şarap Fabrikasını ziyaret edip ürettikleri şarapların tadımı yapılacaktır. 

Bölgenin en büyük yerleşim merkezi Ürgüp kasabasında öğle yemeği molası ve alışveriş için serbest zamanın ardından Ürgüp Üç Güzeller ‘de fotoğraf molası verilecektir. 

Opsiyonel Tur : Son olarak Göreme yakınlarında ATV araçlarımız ile buluşup ATV turumuza başlayacağız. Göreme ve Avanos arasındaki vadilerde ATV araçları ile kısa bir turun ardından tekrar 

Akşam 19:00 Nevşehir havaalanına doğru yola çıkıyoruz. THY 2009 sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket.

Oteller

Cappadocia Estates

Kapadokya bölgesinin Sinasos ( Mustafapaşa) köyünde yer alan Cappadocia Estates, Kapadokya’nın mistik ve özgün yapılarında biridir. Otelin yüzyıllık kemerli cephelerini ve girişlerin arkasındaki kaya oyma alanları konforlu birer mekana dönüştürülmüş durumda.

Gerçek bir Kapadokya deneyimi yaşatmak için – eski sahiplerinin kültürel anlayışına sahip çıkarak – yörenin özel yapım ahşap ürünleri, el dokuması halılar, antika mobilyalar ve geleneksel sanat eserleri ile dekore edilmiş.

Resimler