Bhutan-Bangkok

Fiyat
3750 $ başlayan fiyatlarla
Fiyat
3750 $ başlayan fiyatlarla
Kayıt Formu
Adınız Soyadınız*
E-Posta Adresiniz'*
Telefon Numaranız*
Oda Tipi*
Kişi Bilgisi*
Mesajınız
* Doldurulması zorunlu alanlar

* Bu alanı işaretleyerek KVKK Aydınlatma Metnini ve Kişisel Veri İşlenmesi Onay Metnini onaylamış olacaksınız.


Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 10.11 TL
 • 1 USD = 8.31 TL

Neden Oasis ?

 • 30 Yıllık Tecrübe
 • Yolda bırakmaz
 • Güvenilir ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

8 Gün 9 Gece
21-30 Mayıs 2021
İstanbul
Khatmandhu-Paro
Kontejan : 20
Yaş Sınırı : 70
Detaylar

FİYATLAR

Çift kişilik odada kişi başı 3750 USD
Tek kişilik oda farkı 325 USD

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava yolları ile İstanbul / Katmandu ve Bangkok/ İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve havaalanı vergileri ( vergilerde olabilecek değişiklikler fiyatlara yansıtılacaktır )
 • Durik Air ( Bhutan Havayolları) ile Katmandu-Paro-Bangkok uçuşları ve havalimanı vergileri*
 • Belirtilen otellerde 8 gece oda – kahvaltı bazında konaklama
 • Programda belirtilen tüm otobüs transferleri ve şehir turları
 • Havaalanı transferleri
 • Ören ve müze yerleri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen akşam yemekleri
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • OASIS tur liderliği hizmetleri
 • Zorunlu seyahat ve sağlık güvence paketi

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Bhutan Vizesi ( 40 USD) Online olarak alınacaktır.
 • Programda belirtilen yemeklerdeki içecekler
 • Kişisel harcamalar

Öneriler

 • Rahat giysiler
 • Yürüyüş için spor ayakkabılar
 • Kalın ceket-süveter
 • Şapka-Güneş Gözlüğü
 • Güneş kremi
 • Dürbün-Fotograf Makinesi
 • Ülkeye dışarıdan yiyecek alınmıyor
Tur Programı

1. Gün 21 Mayıs İstanbul-Kathmandu

 

18.00 İstanbul Havalimanında buluşma ve check-in işlemlerinden sonra TK 726 sefer sayılı uçağı ile SAAT 20.35’te İstanbul - Kathmandu. Geceleme uçakta.

2. Gün 22 Mayıs Kathmandu-Paro-Timphu

Paro-Thimphu ( 55Km 1,5 saat)

Yerel saat 06.25’te Kathmandu’ya varış ve Druk Havayolları ile Bhutan’ın başkenti Paro’ya uçuş. KTM-PBH 09.30-10.50 Varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımızla turumuza başlıyoruz. Önce 17.yüzyıl vadiler -arası savaşta Rinpung Zong’u savunmak için inşa edilmiş bir gözetleme kulesi olan Ta Dzong 1968 yılında Bhutan Ulusal Müzesi olarak düzenlenip ziyarete açılmıştır.
Rinpung Dzong, Bhutan’ın ilk manevi ve siyasi yönetcisi olan Shabdrung Ngawang Namgyal tarafından 1646 yılında inşa edilmiş olup, Paro kentinin Dzongda ve Thrimpon olarak adlandırılan idari ve adli yönetim merkezlerini barındırmaktadır. Daha sonra yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Thimphu’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Thimphu’da otelimzde.

3. Gün 23 Mayıs Timphu-Punakha

Sabah kahvaltıdan sonra Wang Chhu çayının her iki yakasında yer alan hafta sonu köylü pazarını gezerek başlıyoruz güne. Ülkenin her bir köşesinden gelen pazarcıların tezgahlarında kurutulmş domuz eti ve balık, taze peynir, hurma, taze meyveleerin yanı sıra envai çeşit doğal uçucu yağlar, kokular ve tütsüleri bulmak mümkün. Özellikle lhakhang olarak adlandırılan ve hacıların tapınaktaki kutsal suya rayiha katmak için atılan safran küpleri ve dini merasimlrde ritüel gereği havaya atılan tahıl ve çeşitli otların karışımının saklandığı rengarenk bohçacıkları izlemek ve belki anı olarak satın almak en ilginç deneyimlerden biri olabilir.
Daha sonra yola çıkıp, Dochu-la geçidinde (3,088m) bir mola veriyoruz. Buradan ovadaki tapınak Kortenlerini ( Tapınklardaki konik kuleler) izlerken Bhutan’ın çeşitli yüksekliklerdeki dağ zirvelerini de izlemek ayrı bir keyif olacak.
Daha sonra Pho Chhu ve Mo Chhu nehirlerinin birleşme noktasındaki yer alan 1637 yılında Shabdrung Ngawang Namgyal tarafından yaptırılmış, dini ve idari bir merkez olarak Bhutan tarihinin önemli olaylarına tanıklık etmiş Punakha Dzong kalesini göreceğiz.
Daha sonra pirinç tarlalarının arasında yürüyerek ulaşacağımız Chimi Lhakhang tapınağı; 15.yüzyılda yaşamış ve öğretisini, şarkılar, espriler ve aşırı teatral davranışlarla takipçilerine aşıladığı için ‘ İlahi Çılgın’ olarak da adlandırılan Lama Drukpa Kuenley’e adanmış olup, özellikle çocuğu olmayan çiftlerin dileklerinin yerine getirmesi ile ünlenmiştir. Akşam Punakha’da otele varış ve geceleme.

4. Gün 24 Mayıs Puankha-Timphu

Sabahtan Modern Bhutan’ın kurucu babası olarak da anılan 3.Kral Jigme Dorji Wangchuk’un dünya barışı ve bereketi için yaptırmayı hayal ettiği ancak beklenmedik ölümü sonrasında 1974 yılında yaptırılmış Korteni ziyaret edip, arı kovanı gibi etrafında dönüp tespih çeken, topaç çeviren ve mantralarını fısıldsayan müminleri izleyeceğiz. Sonrasında sırasıyla;Bhutan’ın zengin el dokumaları kolleksiyonu ve gelenkeksel sanatarına ev sahipliği yapan Tekstil ve Halk Kültür Mirası Müzesi,
2-6 yaş arası Bhutan’lı çocukların eğitim aldığı Zorig Chusum el sanatları enstitüsü, ‘Muzaffer Dini Kale’ olarak adlandırılan ve 1641 yılında tamamen Bhutan’ın geleneksel yapı tekniği ile çivi kullanılmadan ve herhangi bir mimari plan takip edilemeden inşa edilmiş Tashichodzong ziyaret edeceğiz. Akşam yemek ve konaklama Thipmphu’da otelimizde.

 

5. Gün 25 Mayıs Timphu-Paro

Sabah kahvaltıdan sonra Kuensel Phodrang Tapınağında dünyanın en büyük oturan Budha Heykelini görüyoruz. 51 mt boyunda ve çelikten yapılmış Buarad Buddha Dordenma Thiumphu vadisine girişi emrediyor olarak temsil edilmiş. Daha sonra renkli pul ve damgaları ile çeşitli kartpostalların yer aldığı Postane ve daha sonra resmi el sanatları alışveriş merkezini ziyaret edip, çeşitli kumaş, maske, resim, ahşap ve kilden oyma objeleri ile takı ve süs eşyalarını satın almak için serbest zaman.
Paro’ya varışta Maskeli Folk dansları showunu izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Paro’da.

6. Gün 26 Mayıs Tangtsang Manastırı-Paro

Turumuzun sonunda Bhutan posterlerini süsleyen en ünlü Tangtsang Manastırına tırmanıyoruz. Kaplan Kafesi anlamına gelen Tangtsang 500 metre yüksekliğinde dik bir yamaçta yer almaktadır. Efsanevi Guru Padmasamvaba buraya bir dişi kaplan sırtında uçarak varmış. Guru Rimpoche olarak da anılan Guru Padmasamvaba Budizmi Bhutan’ın her köşesine yaymış olan Guru olarak ünlenmiştir. Dönüş yolunda Bhutan’ın en eski ve en kutsal mabedi sayılan 7.yüzyıldan kalma Kyichu Lhakhang’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda bir Bhutan evini ziyaret edip, geleneksel pirinç turtası eşliğinde kremalı çaylarını tadıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Paro’da.

7. Gün 27 Mayıs Paro-Bangkok

Sabah kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Druk Air ile 11.00’de Tayland’ın başkenti Bangkok’a hareket.
15.50’de Bangkok’a varış ve otelimize transfer. Akşam serbest zaman.

8. Gün 28 Mayıs Bangkok

Sabah kahvaltıdan sonra yarım gün şehir ve tapınaklar turu. Turumuz sırasında Tayland Kraliyet sarayını dışarıdan görüyoruz. Sonrasında Yatan Budha, Oturan Budha heykellerinin olduğu tapınaklar ve tekneyle nehir turu yapıyoruz. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam deniz mahsulleri lokantasında akşam yemeği.

9. Gün 29 Mayıs Bangkok-İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman dileyenlerle yüzen çarşı turu yapılabilir.
Akşam THY ile 21.45’te Bangkok’tan - İstanbul’a hareket.

10. Gün 30 Mayıs İstanbul

Sabah 04.10’da İstanbul’a varış

Oteller

Pedling Hotel

Located in the heart of the business and shopping areas of Thimphu, Pedling Hotel & Spa is one of Thimphu's most popular hotels for international travelers....

Şehrin merkezinde iş ve alışveriş mekanlarına yakın konumda yer alan, Pedling Hotel & Spa yabancı konuklar tarafından en çok rağbet gören otellerden biridir...

Hotel Sonamgang

Bir zamanlar Bhutan'ın tarihini oluşturan azizler, köylüler, krallar ve savaçıların ayak izlerini saklayan vadiye hakim bir tepede konumlanmış olan otel, Himalayalardan gelen esintilerin civardaki çam ağaçlarının esansı  ve öten kuşların cıvıltılarını konuklarına sakin ve huzurlu bir ortam içinde sunar. İyi Talih Tepesinde konumlanmış olan otel aşağısındaki vadide birleşen efsanevi Pho ve Mo nehirlerinin muhteşem görüntüleri ile konuklarını zaman tünelinde bir yolculuğa davet eder...

In this valley once trod saints and peasants, kings and warriors upon whose footprints much of Bhutan’s history as we know it has been written.

Today, apart from the occasional Himalayan breeze, the gentle swaying of the surrounding pines trees and the chirping of birds, the place is tranquil, almost meditative. Here, in this small but delightfully cozy family-run three-star hotel with a spectacular vista of the legendary Male (Pho) and Female (Mo) river, we strive to take our guests along an unforgettable journey back in time...

 

Janka

Paro merkeze 1,5 Km mesafede yerel mimari ve dekorasyona sahip olan otelde konuklar geleneksel Bhutan misafirperverliğini hisseder...

Millenium

Located on the banks of the Chao Phraya RiverMillennium Hilton Bangkok offers free shuttle boat service from its private pier to Saphan Taksin BTS Skytrain Station and Asiatique the Riverfront. This contemporary 5-star property has 4 dining options, 24-hour gym and world-class spa. Free WiFi is available in public areas.

Resimler