Antakya Kültür ve Lezzet Turu

Etkinlik Tamamlanmıştır!!
Fiyat
Etkinlik Tamamlanmıştır!!

Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 15.46 TL
 • 1 USD = 13.71 TL

Neden Oasis ?

 • 30 Yıllık Tecrübe
 • Yolda bırakmaz
 • Güvenilir ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

2 gün 1 gece
13-14 Kasım 2021
İstanbul
Hatay
Kontejan : 22
Detaylar

Tur ücreti:
Çift kişilik odada kişi başı 2450 TL
Tek kişi farkı 350 TL

 

***Kayıt esnasında 750  TL ön ödeme yapılması gerekmektedir. 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul- Hatay- İstanbul uçak biletleri
 • Havaalanı –otel havaalanı transferi
 • Tur boyunca turizm belgeli araç ile ulaşım
 • Ali Mürdün veya Sultan Sofrası öğle yemeği
 • Konak Restaurant akşam yemeği
 • Dervişhan Restaurant öğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Museum Otel'de superior odada konaklama

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (müze kart almanız önerilir)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Sair şahsi harcamalar

Öneriler

 • Coronavirüs aşılarının tamamlanmış olması
 • Tur boyunca otobüste ve grup halinde gezerken maske takılmalı
 • İki adet biontech aşısı olmayanlardan son 48 saat içinde PCR testi olmalıdır
Tur Programı

1. Gün İstanbul-Hatay- Antakya şehir turu

Sabah 08:00’da İstanbul Havalimanı’nda TK2252 sefer sayılı uçağımızla Hatay’a gitmek için buluşuyoruz. Saat 09:15’de uçağımız hareket ediyor. İniş sonrası Dünya’nın en büyük mozaik müzesini geziyoruz. Rehberimizin anlatacağı mitolojik öyküler ile mozaiklerin canlandığını hissedeceğiniz müze gezimiz yaklaşık 2 saat sürecektir. Müze turumuzun ardından dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ni gezmeye başlıyoruz. Kilise içinde kutsal vaftiz kuyusu, sunak, kaçış tüneli, M. S 5.yüzyıl mozaiklerini, Aziz Pierre heykeli ve kürsüsünü gördükten sonra öğle yemeği için evimizde pişen yemekleri yiyebileceğimiz Ali Mürdün Restaurant veya Sultan Sofrası’na gidiyoruz. Yemek sonrası dünyanın ilk ışıklandırılmış caddesi olan Herod Caddesi üzerinde panoramik bir eski Antakya şehir turu yapıp Anadolu’nun ilk camii Habibi Neccar camiini ziyaret ediyoruz. Ezan, çan, hazan seslerinin duyulduğu Sarımiye Camii, cami duvarına bitişik Katolik Kilisesi ve hemen caminin karşısındaki sinegogu (havra) ziyaret edip rehberimiz eşliğinde eski Antakya sokakları ve evleri arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz. 4 Ortodoks Patrikliğinden biri olan Antakya Patrikliği’nin önemli kilisesi Antakya Ortodoks Kilisesi’ni geziyoruz. Trafiğe kapalı Saray Caddesi’nde yapacağımız küçük bir yürüyüş sonrası 1271 Memlük dönemi eseri olan Ulu Camii’yi geziyoruz. Buradan Uzun Çarşı’da nar ekşisi, peynir, defne sabunu gibi Antakya’ya özgü kültürel ürünleri görmemiz için verilecek serbest zamanda keyifli bir alışveriş imkânı bulacağız. Uzun çarşı sonrası otelimize dönüp dinlenme sonrası akşam yemeği için Konak Restaurant’a gidiyoruz.

2. Gün Samandağı Turu Hatay-İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçemize doğru gezimize başlıyoruz. Samandağ’a giderken Akdeniz’in tüm doğal bitki örtüsünü görebileceğimiz bir güzergâhtan geçerek ilk olarak Batıayaz Kanyonu’nda fotoğraf molası veriyoruz. Kanyondaki molamız sonrası Hz. Musa’nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1,5 dönümlük gölgesinde bir çay molası veriyoruz. Biraz dinlendikten sonra turumuz Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve toplu halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek Ermeni köyü olan Vakıflı Ermeni Köyü’nü ziyaret ediyor ve burada köylü kadınların yaptığı organik reçellerin tadına bakıyoruz. Vakıflı köyünden donra Kel Dağ ve Türkiye’nin en uzun 2. sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz Dor Mabedi’nde bir fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Akdeniz’den çıkan taze balıklarımızı yiyebileceğimiz Dervişhan Restaurant’a geçiyoruz. Yemek sonrasında Kuran-ı Kerim’de Kehf suresinde 60-82 ayetler arasında konu edilen Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın tanışmış olduğuna inanılan Hızır Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan dünyanın 8 harikası olarak bilinen Vespasiyanus –Titus Tüneli’ni geziyoruz. Yaklaşık gidiş dönüşün 1 saat olduğu yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, Beşikli Mağara’yı görüyoruz. Son olarak kendini dünyanın zevklerinden arındırıp kendini tanrıya adayan Stilit Tarikatı’nın kurucusu St Simon Stilit Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Deniz seviyesinden 479 mt yüksekte bir tepe ü zerine kurulmuş bu manastırdan izleyeceğimiz o muhteşem gün batımı ile programımızı sonlandırıyoruz. Saat 21:55’de kalkacak olan TK2255 sefer sayılı uçağımızla İstanbul Hava Limanı’na hareket. 23:45'de varış.

Oteller

The Museum Hotel Antakya

The Museum Hotel Antakya, bir arkeoloji harikasının yeniden doğuşu…

Tarih mirası, yaratıcılığı ve toplum yapısıyla pek çok zenginlik taşıyan bu mekân, geçmişi onurlandırmak ve geleceği kutlamak adına dostlarınızla buluşacağınız bir yer...

Resimler