17- 21 Haziran Karadeniz

Etkinlik Tamamlanmıştır!!
Fiyat
Etkinlik Tamamlanmıştır!!

Günlük Döviz Kurlarımız

  • 1 EUR = 8.96 TL
  • 1 USD = 7.56 TL

Neden Oasis ?

  • 30 Yıllık Tecrübe
  • Yolda bırakmaz
  • Güvenilir ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

4 gece 5 gün
17- 21 Haziran
Istanbul
Rize
Kontejan : 35
Detaylar

Fiyatlar

Çift Kişilik Odada Kişi Başı  3550 TL.-

Tek Kişilik Oda farkı 1050 TL.- 

 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

  • Kokartlı rehber Özel minibus ile tur Uçak biletleri Suite odada konaklama Giriş ücretleri, park ücretleri Oteller

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

  • Kişisel harcamalar
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Yurt dışı çıkış harcı

Öneriler

Tur Programı

1. Gün istanbul-Ordu-Trabzon

Saat 07:00’de Istanbul Havalimanı buluşma. TK2848 ile Ordu’ya uçuş. Saat 10:30’da Ordu’ya varışı takiben, 485 Metre yükseklikteki Boztepe’ye çıkıp şehrin manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Kahve molamızın ardından Giresun’a doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak Giresun Kalesini görerek Görele Kemençe Müzesine gidiyoruz. Kemençe Müzesinde kemençe hakkında bilgiler alıp gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için molamızı Akçaabat Sivri Tepe’de veriyoruz. Ardından Trabzon’daki gezimize ilk olarak Kommenos Ailesi tarafından inşaa edilen Ayasofya Kilisesi ile başlıyoruz. Sonrasında Rum Ermeni taş işçiliğinin en güzel örneğini görebileceğimiz Soğuk Su mevkiindeki Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon’un ünlü  telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerini en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunan Tuğana Gümüş Atölyesinde alışveriş molası veriyoruz. Ardından şehir içinde kısa bir gezinti ve otelimize transfer. Geceleme Trabzon’da Zorlu Otel’de

2. Gün Trabzon-Rize

Sabah kahvaltı ardından Maçka Altındere Milli Parkı’na varış ve Sümela Manastırını ziyaret. Meryem Ana deresi üzerinde bulunan Karadağ’ın yamaçlarında kurulan manastır deniz seviyesinden 1150 m yüksekliktedir.  Asıl ismi Panagia Tou Melas olan manastır, ismini üzerinde bulunduğu dere (Panagia) ve kara (Melas) sözcüklerinden almaktadır. Bir Rum manastırı olup son halini 18 yy da almıştır.

Daha sonra Uzungöl’e hareket. Solaklı, eski ismiyle Haldızen deresinin önünü toprak kayması sonucu kapanmasıyla oluşan bir göl olan Uzungöl deniz seviyesinden yaklaşık olarak 1100 m. yüksekliktedir. Uzungöl’de gezimizi tamamlyaıp ogle yemeğinden sonra Sultan Murat Yaylası’na çıkış ve şehitleri ziyaret. Turumuzun ardından Rize’ye transfer. Akşam yemeği ve konaklama Ridos Termal Otel’de.

3. Gün Rize-Ayder

Sabah kahvaltımızın ardından Rize Kalesi gezisi. Fındıklı Çağlayan köyüne varış… Laz konakları (Serender) ve Kivi bahçeleri arasında keyifli bir yürüyüş…  Ardeşen üzerinden varılan Çamlıhemşin’de minibüslerimizle Şenyuva Köyü’nde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası… Filmlere konu olan Konaklar Mahallesi’nin gezilmesi… Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayretler içerisinde bırakan Zilkale’nin görülmesi... Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde  dere kenarında öğle yemeği.  Öğlen yemeğimizin ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, tarihi köprülerin birinde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. 

4. Gün Ayder-Batum

Sabah kahvaltımızın ardından Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilçe merkezine varıyoruz. Buradan da Borçka ilçe merkezine 27 km mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında bugünkü Klakur (Aralık) Yaylasının yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e ulaşıyoruz. Daha sonra vakit müsade ederse, Pokut Yaylası ve Macahel Camili köyü ziyaret. Öğleden sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan Batum’a geçiş. Konaklama Radisson Blue Otel’de.

5. Gün Batum-Artvin-İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası rotamızda; Gönye Kalesi*, Batum* ve Botanik Parkı bulunuyor. Ardından Gürcü mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası vereceğiz. Orta Camii,  Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Rus ve Ermeni Kliseleri  ve Medea Anıtı gezileri ardından sahilde kısa bir mola ve Türkiye’ye giriş yapılıyor. Saat 16:00’da Artvin Havalimanı’na varış ve Istanbul uçuşu.

Oteller

Grand Zorlu

Karadeniz'in incisi olarak tabir edilen, eşsiz doğasıyla nefes kesen bir şehir Trabzon. Tüm bir yılın yorgunluğunu attıracak kadar temiz havaya sahip olan Trabzon yaylalarında hem ruhunuz hem de bedeniniz dinleniyor.
Trabzon halkı tarafından önemli bir yaşam biçimi haline gelen yaylalarda her yıl belirli zamanlarda şenlikler de düzenleniyor. Lezzetiyle akıllarda kalacak Trabzon'da tüm yemekleri mis gibi doğası içinde yeme fırsatı buluyorsunuz.
Resimler