Mardin-Midyat

Fiyat
4500 ₺ başlayan fiyatlarla
Fiyat
4500 ₺ başlayan fiyatlarla
Kayıt Formu
Adınız Soyadınız*
E-Posta Adresiniz'*
Telefon Numaranız*
Otel
Oda Tipi
Kişi Bilgisi
Mesajınız
* Doldurulması zorunlu alanlar

* Bu alanı işaretleyerek KVKK Aydınlatma Metnini ve Kişisel Veri İşlenmesi Onay Metnini onaylamış olacaksınız.


Günlük Döviz Kurlarımız

 • 1 EUR = 15.20 TL
 • 1 USD = 13.43 TL

Neden Oasis ?

 • 30 Yıllık Tecrübe
 • Yolda bırakmaz
 • Güvenilir ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

3
13-15 Mayıs 2022
İstanbul
İstanbul
Kontejan : 20
Yaş Sınırı : 85
Detaylar

Kişi Başı 4500 TL

Tek Kişi farkı 1050 TL

Kesin kayıt için 1000 TL ön ödeme alınmaktadır. 

Tarih öncesi çağlardan itibaren medeniyetin yeşermeye başladığı Kuzey Mezopotamya'nın önemli yerleşim yerlerinden Mardin, Midyat ve Diyarbakır'ı tanımaya gidiyoruz.  Tarihi, kültürel, dini ve gastronomik miras zenginliği ile öne çıkan bölgenin en önemli korunmuş kentleri Mardin ve Midyat  yanısıra Pers-Helenistik ve Roma dönemlerinin önemli antik kenti, Dara ve bölgenin en iyi korunmuş Mitra tapınağının yer aldığı Zerzevan Kalesi gezilecek yerler arasındadır.

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Mardin eski şehir merkezinde Izala Otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Yerel lokantalarda üç öğle yemeği
 • Yerel bir Mardin Lokantasında bir akşam yemeği
 • Cerciş Murat Paşa konağında bir akşam yemeği
 • THY ile İstanbul-Mardin ve Diyarbakır-İstanbul gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Oasis Turizm uzman rehberlik hizmeti,

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Şahsi harcamalar
 • Fazla bagaj ücreti

Öneriler

 • Rahat giysiler ve yürüyüş ayakkabıları
 • Covid19 Aşılarınının tamamlanmış olması
 • Otobüste maske ve mesafe
 • Güneş gözlüğü ve kremi
Tur Programı

1. Gün İstanbul (IST) – Mardin

Saat 05.00’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında TK 2674 sefer sayılı uçuş ile saat 06.40’ta Mardin’e hareket ediyoruz. Saat 08.25’te varışımız ardından Mardin turumuza Şehidiye Medresesi’ni, Mardin Müzesi’ni ve Sakıp Sabancı Kent Müzesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından adım adım Mardin gezisi: Zinciriye Medresesi, Ulu Cami, Latifiye Camisi, Mardin Müzesi. Meryemana Kilisesi ve Kırklar Kilisesi’nin panoramik olarak görülmesi. Mardin Kalesi’ne bakış ve Mardin Çarşısı’nda gezi. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.

 

2. Gün Anıtlı-Midyat – Beyazsu

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, ilk durağımız Midyat'ın eski ismi ''Hah'' olan tarihi Anıtlı Köyü. Anıtlı Köyünde 2000 yıllık Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Midyat’ın meşhur gümüşçülerin de alışveriş imkanı bulduktan sonra “Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Üç katlı konağın taş işçiliği gerçekten büyüleyici. Ama gerçek güzellikler terasa çıktığınızda karşınıza çıkacak. Panoramik Midyat manzarasına doyamayacaksınız.

Gezimiz sonrasında çölün ortasında bir vahayı andıran Beyazsu’ya ulaşıyoruz. Beyazsu, yemyeşil doğanın içerisinde ve akan derelerin üzerinde öğle yemeğimizi alıyoruz.

Ardından dünyanın en eski manastırlarından biri olan Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Manastırın temelleri Savurlu Mor Smuel ile Kartminli Mor Şemun tarafından 397 yılında atılmış 615 ve 1049'da Metropolitlik Merkezi olan manastırda, Kral Arcadius (395-408) zamanında Mor Şemun tarafından barınma ve dua yerleri yapılmıştır. Kral Theodosius (408-450) çağında lahitlerin konacağı abide evi, Meryemana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırkşehit Kilisesi, Mor Smuel Mabedi, kral kızı Theodora'nın Mor Smuel tarafından iyileştirilmesi nedeniyle Theodora Kubbesi, Mor Şlemun Mabedi yapılmıştır.

Midyat turumuzun ardından akşam yemeğimizi ve konaklamamızı yapmak üzere Mardin’e dönüyoruz.

3. Gün Mardin – DARA – ZERZEVAN KALESİ - Diyarbakır - İstanbul

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası, Mardin’i gezmeye devam ediyoruz. İlk olarak Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Kazıları devam eden bu antik kent, Roma İmparatorluğunun Küçük Asya topraklarının sınır kenti olarak önemli bir konuma sahipti. Dara’nın mimarisi Ürdün’de bulunan Petra ile benzerlik göstermektedir. Yapı yekpare kayalar oyularak yapılmıştır.

Ardından Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan ve şu anda Kırklar Kilisesi olarak tanınan kilise iki ismini de erken dönem Hıristiyan efsanelerinden almıştır ve 6. yüzyılın ortalarına ait bir yapıyı ziyaret ediyoruz.

Yerel bir lokantada alacağımız öğle yemeği sonrası Diyarbakır Çınar ilçesi yakınlarındaki Zerzevan Kalesini geziyoruz. Roma dönemi Anadolu'da yaygın olarak tapınılan Mitra dininin önemli tapınaklarından biirnin yer aldığı Kale'de kazılar halen sürmektedir. Akşam üzerii Diyarbakır'a varışta kısa bir surlar ve yeni restore edilmiş Sur semti ve İç Kale görülecek ve sonrasında Diyarbakır Havalimanı’na devam ediyoruz.TK2607 sefer sayılı uçuş ile saat 19.45’te İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz. 21.50 İstanbul'a varış.

Oteller

Izala Otel

Asur krallarından I. Adat Ninari ve oğlu I. Salamsar'dan kalma kitabelerde "Kaşiari Dağları" diye sözü edilen bölgenin, Mardin - Midyat, yani Tur - Abdin çevresi olduğu bilinmektedir. Bu bölgeyle ilgili diğer bir coğrafi terim olan "İZALA" ise o dönemden kalmadır. Çivi yazı tabletlerde ve daha sonraki Roma ile Bizans kaynaklarında, Mardin ve civarı için ‘’İZALA’’ terimi kullanılmıştır. Otele bu nedenle yörenin antik adı verilmiştir.
 
Konumu itibariyle Eski Mardin diye adlandırdığımız sit alanında, birçok tarihi mekanlara yürüme mesafesinde ve mekanlarla iç içe olan İzala Hotel, misafirlerini, “butik özel tasarım oteli özelliği” ile hem kendisini hem de özel ve tarihi şehir Mardin'i keşfetmek için yolculuğa çıkarıyor.
 
Mimari dokunuşlarla hayat bulmuş dekoru ve mimarisi, misafirlerine Mardin’de eşsiz bir “özel tasarım butik otel” deneyimi sunuyor.
 
İzala Hotel, Mardin’in tarihi ve görsel değerlerinden olan Medeniyet Taşı olarak da kabul edilen Mardin Taşı'yla nakış nakış işlenmiştir. Mardin kültürünü yansıtan, bitki köklerinden yararlanılarak elde edilen kök boya ile renklendirilmiş ahşap tavanlar ile otel misafirlerini tarihi bir  yolculuğa davet ediyor.
Resimler