Bursa Sanat Turu

Etkinlik Tamamlanmıştır!!
Fiyat
Etkinlik Tamamlanmıştır!!

Günlük Döviz Kurlarımız

  • 1 EUR = 34.85 TL
  • 1 USD = 32.57 TL

Neden Oasis ?

  • 35 Yıllık Tecrübe
  • Seyahat Dostunuz
  • Güvenilir Ödeme

Sorunuz mu var?

Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

+90 212 292 47 14

oasis@oasis.com.tr

1
25 Kasım 2023
Istanbul
Istanbul
Kontejan : 15
Detaylar

Şimdiye kadar geç Bizans ve kuruluş dönemi Osmanlı kültürel mirasını gözlemlemek ya da Uludağ’a kayağa giderken bir İskender kebabı yemek için uğradığımız Bursa’nın bu kez yerel yönetimler  ve sivil toplum işbirliği ile çağdaş sanattaki gelişmeleri ve oluşumları yerinde izlemek, yerel sanat insanları ve onlara destek veren girişimci ve yerel yöneticilerle tanışmak  için Melis Terzioğlu’nun peşine takılıp gidiyoruz Bursa’ya…

Tek kişi fiyati: 2.750TL 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

  • Özel araç ile İstanbul - Bursa - Istanbul transferi
  • Programda belirtilen tüm geziler.
  • Rehberlik hizmetleri

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Bedeller

  • Öğle yemeği

Öneriler

Tur Programı

1. Gün Bursa

09.00 - Özel aracımız ile Istanbul’dan hareket. Bursa’ya varışta ilk durağımız İmalat-Hane; kurucusu Bora Gürada eşliğinde hem İmalat-Hane'nin kuruluş hikayesini ve bugüne kadar yaptıklarını dinlemek hem de şu anda gerçekleşen 11 sanatçının eserlerinin yer aldığı, Duygu Demir'in küratörlüğünü yaptığı "Soyutlamalar, İmalar, Mütalaalar" sergisini geziyoruz.(https://www.imalat-hane.com)

13.00 -Öğle yemeği için Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta’da mola… Öğleden sonra Bursa’ya 6 km uzaklıktaki tarihi Misi Köyüne gidiyoruz. Geçmişi Roma dönemine kadar uzanan Bizans ve Osmanlı dönemlerini yaşayarak günümüze ulaşan köyde Nilüfer Belediyesi ve yerel halkın gayretleriyle mimari ve kültürel mirasın korunması konusunda örnek olabilecek çalışmaları yerinde izliyoruz. Köyün Fotoğraf ve Edebiyat Müzelerini Nilüfer Belediyesi kültürel miras ekibi eşliğinde geziyoruz. Sonrasında dileyenler Casa Mia'da bir yorgunluk çayı içebilir. Daha sonra Nazım Hikmet Kültür Merkezinde kuratörlüğünü Necmi Sönmez’in yaptığı Tomris Uyar sergisini Nilüfer Belediyesi Görsel Sanatlar ekibinin eşliğinde geziyoruz.

18:00 İstanbul’a dönmek üzere yola çıkıyoruz.….

Oteller
Resimler