Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 Academia Oasis
 
Adatepe Pansiyonları
  
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Bordo’da Bağbozumu
Bordo’da Bağbozumu

 Bordo’da Bağbozumu
St.Emilion, Arcachon, Haut-Medoc, Margoux

12-15 Ekim 2017

12 Ekim Perşembe

 

THY’nin 1389 no’lu seferiyle İstanbul-Bordo. 10.20-13.10. Varışta karşılanma ve Bordo’da konaklayacağımız otele transfer. Otele yerleştikten sonra, keyifli bir yürüyüşle Bordo şehrini keşfediyoruz. Turumuzda öncelikle 14. Yüzyıldan kalma Bordeaux Cathedral, eski bir Roma Tapınağı yıkıntıları üzerinde yer alan ve şehrin kalbi sayılabilecek Place de la Comédie meydanında Grand Theatre ve Place des Quinquonces, Place de la Bourse meydanlarını ve anıtsal binaları ile kenti ikiye ayıran Garone Nehri üzerinde yer alan tarihi ve modern köprüleri göreceğiz.
Akşam hoşgeldiniz yemeği Le Bouchon Bordelais Restaurantta.
13 Ekim Cuma

Sabah otelden hareket ve bir yaklaşık bir saatlik bir otobüs yolculuğu ile Dordogen Nehrinin sağ yakasında yer alan tarihi Chateau Dauphine şatosunu ziyaret ediyoruz. Burada yetkililerden şarap üretimi ile ilgili bilgileri alıp, şarap tadımı yapıyoruz.
Daha sonra St.Emillion’a devam edip, tarihi şehrin doğusunda yer alan şarap bağları içinde Petrus gibi ünlü şarap şatolarını görüp, Grand Cru sınıfında yer alan Chateau Dominique’i ziyaret ediyoruz. Tarihi şarap mahzenlerinin yanında ünlü Fransız Mimar Jean Nouvelle’in post-modern tasarımı ile inşaa edilmiş mahzenlerini ziyaret edip, tadım yapıyoruz. Daha sonra Mahzenin terasında yer alan ünlü Brasserie Bordelease’de öğle yemeği alıyoruz.Öğleden sonra UNESCO’nun dünya kültür mirası listesinde yer alan ortaçağ kenti St.Emillion’u ziyaret ediyoruz. Akşam üzeri Boırdo’ya dönüyoruz. Akşam Bordo’nun ünlü lokantalarını ve şarap barlarını keşfetmek için serbest zaman.


 
14 Ekim Cumartesi Sabah kahvaltıdan sonra Nouvelle-Aquitaine bölgesinde Gargone ve Dordogne nehirlerinin birleşip Gironde halicinden Atlantik’e döküldüğü Biscaye Körfezi kıyılarında yer alan Arcachon sahil kasabasını ziyaret ediyoruz. Önce Avrupa’nın en yüksek kumul tepesine (Dune de Plat 109m.) çıkıp Atalantik Okyanuısu boyunca uzanan plajları izliyoruz. Daha Arcachon’un tarihi istiridye barakalarını ziyaret edip, istiridye ile ilgili bilgiler alıyıruz. Daha sonra sahilde yer alan lokantalarda istiridye ve beyaz şaraplarının tadına bakmak için serbest zaman.
Öğleden sonra Margoux şarap bağlarını izleyerek Bordo’ya dönüyoruz.
 

 

15 Ekim Pazar

 

Sabah kahvaltıdan sonra otelden hareket. Havaalnına gitmeden önce Bordeaux’un gelenkesel Sebze ve balık halini geziyoruz. Burada balık, et ve peynirlerin tadlarına bakıp, yerel ürünlerden satın alabiliyoruz.Daha sonra havaalanına transfer ve THY 1390 seferiyle İstanbul’a hareket. 14.05-18.45

 

 

TUR FİYATI

Çift Kişilik Odada kişi başı: Euro: 945

Tek Kişilik oda farkı:            Euro 225

Tur ön kayıt bedeli 200 Euro

Tur Fiyatına dahil olan hizmetler:

 • 3 gece 4* Mercure Bordeaux Château Chartrons Hotel'de yatak - kahvaltı konaklama
 • THY ile İstanbul-Bordeaux-istanbul gidiş-dönüş biletleri ve havalimanı vergileri
 • Havaalanı - otel-havaalanı transferleri
 • Programda belirtilen turlar
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • 1 akşam ve 1 öğle yemeği
 • 2 adet Şato ziyaret ve şarap tadım ücretleri
 • Oasis rehberlik hizmetleri ve seyahat hediyelikleri

 

Tur Fiyatnıa dahil olmayan bedeller

 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Tura dahil olan yemeklerdeki içki bedelleri
 • Schengen Vize bedeli*
 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Şahsi harcamalar

 

TUR SÖZLEŞMESİ ( kayıt sırasında imzalanıp, tarafımıza gönderilmelidir)