Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Academia Oasis
 
Adatepe Pansiyonları
  
 
 
1724 Oasis Turizm
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Fidel'in Ardından Küba
Fidel'in Ardından Küba

 


 

10 Aralık
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali OASIS bankosu önünde saat 23.10.00’te buluşma. Check – in ve pasaport işlemlerinin ardından THY ile saat 02.05 te Havana'ya hareket. Geceleme uçakta.  
11 Aralık

Sabah 07.35 te Havana’ya varış. Havalimanında karşılanma ve özel otobüsümüzle Karayiplerin İncisi  olarak adlandırlılan Küba'nın tatil beldesi Varedero'ya hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Varedero'da Ocean Varedero el Patriarca Otelimize yerleşme.

2 gün boyunca Karayiplerin tatil beldesi Varedero'da deniz, kum ve güneş imkanlarından faydalanma ve herşey dahil konaklama.


 
12 Aralık
Varedero. Dileyenler, katamaran, paraşüt, jet-ski,paragliding, katamaran turlarına katılabilirler. Ya da Varedero'nun kilometrelerce uzunluğıundaki plajında keyifli yürüyüşler yapabilirler.
13 Aralık

Sabah kahvaltıdan sonra Santa Clara kentine hareket ediyoruz. Che Guevera'nın anıt mezarı ve Müzesini ziyaretimizin ardından Los Caneyes Restaurant'ta öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğleden sonra Küba'nın güneyinde yer alan ve Trinidad'a özgü limon ve şeker karışımı Canchanchara içkisi tatmak için bir barda soluklanıyoruz.

Akşam Ancon sahilinde yer alan Brisas Trinidad del Mar Oteline yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

 

 

 
14 Aralık

Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılıp, UNESCO Kültür Mirası Listesinde koruma altında olan Trinidad kentini ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında eski belediye meydanı Plaza Mayor, Katedral, kolonyal dönem şeker baronlarının konut olarak kullandığı Museo Romantica gibi sivil ve kamu binalarını görüyoruz. 

Daha sonra Havana'ya hareket. Yolda korunaklı bir körfezin sonunda yer alan Cienfieogos kentini ziyaret ediyoruz. Aristokrat bri şeker baronuna ait malikanede yer alan Palacio del Valle Restaurantta  alacağımız öğle yemeğinden sonra Havana'ya hareket ediyoruz. Eski Havana'daki Şehir Merkezindeki Parka bakan Parque Centrale Oteline yerleşiyoruz.

15 Aralık
Sabah kahvaltısının ardından yarım gün Havana şehir turu. Aralarında Devrim Müzesi, Morro Kalesi, Havana Club Foundation, Puro Fabrikası,Centro Asturiano ve Manzana de Gomez , Capitolio Nacional , Centro Gallego gibi Havana’nın belli başlı binalarını gördükten sonra öğle yemeği La Mina lokantasında alınacaktır. Öğleden sonra eski havana sokalarında serbest saatler. Dileyenler Bazaar Almancenes ve San Jose gibi semtlerinde alışveriş yapabilirler. Akşam otele dönüş ve serbest zaman..  
16 Aralık
08.30 Sabah kahvaltıdan sonra tam gün Vinales vadisi ve Pinar Del Rio turu. 1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğünde "İnsan gözünün görebileceği en güzel yer" dediği vadide tam gün sürecek turumuzda, tütün tarlalarını gezecek ve doğuşundan itibaren bir Puronun hikâyesini dinleyeceksiniz. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi almak için bir tütün tarlasını ve çiftlik evini ziyaret edeceğiz. Pinar del Rio daki Tarihi Puro atölyesini ziyaret edip Puronun nasıl yapıldığına gözlerimizle şahit olacağız. Ardından geleneksel öküz arabalarıyla yapacağımız eğlenceli bir yolculuk beliyor bizi. Yolculuk sonrası İspanyollardan kaçan Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yaşadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan "Cueva del los Indios" u gezeceğiz.
14.00 Mağara çıkışında Vinalles vadisinin ortasında eşsiz manzara eşliğinde MURAL DE LA PREHISTORIA’da öğle yemeğimizi alacağız.
Yemek sonrası yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan "Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. "Los Jazmines" Tepesindeki seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrediyoruz.
18. 00 Havana’daki otelimize geri dönüyoruz.

 
 
17 Aralık

Havana sokaklarını keşfetmek ve alışveriş için serbest gün

Akşam veda yemeği El Patio Lokantasında.

18 Aralık
Sabah saat 07.00'de otelden havaaalnına transfer. THY ile saat 10.00'da Karakas üzeriznden İstanbul'a hareket. Gece uçakta.  
19 Aralık Sabah saat 10.10'da İstanbul Atatürk Havalimanına varış.  

FİDEL'İN ARDINDAN KÜBA NOTLARI

FİYATLAR
Çift kişilik odada kişi başı 2.725 USD*
Tek kişilik oda farkı  420 USD
 

FİYATLARA DAHİL HİZMETLER

 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • 2 gece  Varadero  Ocean Varedero el Patriarca Otelde herşey dahil konaklama,
 • 1 gece Trinidad Brisas del Mar Otelde herşey dahil konaklama
 • 4 gece Parque Central Otelde yatak-kahvaltı konaklama.
 • THY ile direk Havana gidiş-dönüş ve uçak biletleri*
 • Havalimanı vergileri (vergilerde meydana gelebilecek değişiklikler fiyatlara yansıtılacaktır.)
 • Programda belirtilen turlar
 • Programda belirtilen 3 öğle yemeği ve 1 akşam yemeği
 • OASIS tur rehberliği
 • OASIS seyahat hediyelikleri
 • Zorunlu seyahat sigorta güvence paketi
 • Küba vizesi takip işlemleri 
 • NOT: Küba vizesi için gerekli evrakların seyahat tarihinden 1 ay önce tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
 • Bu tur en az 20 kişinin katılımyla gerçekleşecektir.

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Küba Vizesi harcı ( Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir )
 • Küba havalimanı vergisi ( 25 Euro, havalimanında ödenmesi gerekmektedir )
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Kişisel harcamalar

* TUR FİYATI TURUN YAYINI ANINDAKİ GEÇERLİ BİLET ÜCRETİNE GÖRE BELİRLENMİŞ OLUP, REZERVASYON SIRASINDA GELEBİLECEK BİLET FİYAT FARKI TUR BEDELİNE YANSITILACAKTIR.

 Paket Tur Sözleşmesi

Adınız Soyadınız*
Telefon Numaranız*
e-posta adresiniz*
Oda Tipi*
2.Kişi Ad Soyad
3.Kişi Ad Soyad
1.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
2.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
Resimdeki karakterleri yazın:*
This is a CAPTCHA Image 
 
(*) Zorunlu alan